Kvalifikacije za EP
TOK UTAKMICE: Austrija - Bosna i Hercegovina 27:23
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je gostovala kod Austrije u posljednjem meču kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2022. godine u Mađarskoj i Slovačkoj.
02.05.2021. u 18:06

Uprkos porazu 23:27 naši momci izborili su plasman na EURO kao jedna od četiri najbolje drugoplasirane ekipe.

Tekstualni prijenos utakmice iz Graza mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________________________________________________________

60. minut: Kraj - 27:23.

56. minut: Njemačka je pobijedila Estoniju sa 35:20

53. minut: BiH gubi u Grazu, sve je bliže porazu, ali i plasmanu na EP, s obzirom na to da nam odgovaraju rezultati drugih utakmica.

51. minut: Hamidović je promašio sedmerac.

44. minut: Još jednom je pogodio Haseljić i vraća nas u igru.

38. minut: Ahmetašović ponovo brani, Vranješ pogađa za 18:14.

34. minut: Ahmetašović brani zicer.

30. minut: Završeno je prvo poluvrijeme, Zmajevi su bili skromni i imaju zaostatak od četiri gola (15:11).

27. minut: Konačno jedan lagan gol za Zmajeve, pogodio je Karačić za 13:10.

25. minut: Ovčina smanjuje na 11:9.

23. minut: Perić sada nije bio precizan iz sedmerca, Asutrijanci idu na plus 4 - 11:7.

22. minut: Perić pogađa sa sedam metara.

20. minut: Odbrana Benjamina Burića, a Karačić je iznudio isklkučenje. Možemo li stići Austrijance? Nevjerovatno, napravili smo početničku grešku, ali nismo kažnjeni, domaći su promašili zicer.

15. minut: Muče se Zmajevi u napadu, još jedna izgubljena lopta, selektor Obrvan je primoran zvati time-out.

11. minut: Haseljić pogađa sa krila.

8. minut: Konačno je pukla odbrana Austrije, a Stjepanović postiže drugi gol za BiH.

5. minut: Perić pogađa sa sedam metara. Prvi gol za BiH u današnjem meču. Prce je isključen, a to je već drugo isključenje za bh. tima.

3. minut: Napravilo smo grešku u napadu, a potom smo zaradili isključenje. Zeiner pogađa za 1:0.

1. minut: Počeo je meč u Grazu. Sretno Zmajevi!

17:58 sati: Sve ostale utakmice posljednjeg kola kvalifikacija počinju također u 18 sati.

17.55 sati: Slušamo himne BiH, te Austrije.

17.45 sati: Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstuelni prijenos utakmice Austrija - BiH.