Premier liga
Sudija bi se propisno obrukao da nije bilo VAR-a
Fudbaleri Brentforda remizirali su u gostima kod Aston Ville u meču 3. kola Premier lige.
28.08.2021. u 18:31

VEZANI TEKST - Blamaža Arsenala u gostima kod Manchester City, Kolašinac odigrao cijeli meč

Ovaj susret obilježio je jedan detalj zbog kojeg bi se glavni arbitar propisno obrukao da nije bilo reakcije VAR-a.

U samom finišu utakmice golman Ville Emiliano Martinez htio je ispucati loptu, a onda ju je Vitaly Janelt nekako uspio "ukrasti" i postići pogodak u trenucima kada je glavni arbitar Peter Bankes bio okrenut leđima golu domaćeg tima.

Sudija je u prvi mah priznao pogodak, ali ubrzo stigla informacija iz VAR sobe i pogodak je poništen. Ovu zanimljivu situaciju pogledajte na ovom linku.

Inače, gosti su bili ti koji su prvi stigli do prednosti kada je u sedmoj minuti mrežu domaćeg tima zatresao Ivan Toney, no njihova prednost je trajala samo šest minuta jer je Emiliano Buendia izjednačio na 1:1, što će se ispostaviti i kao konačan rezultat.