Evropska liga
Povratak Kolašinca, Hajrović i Gojak srušili Anderlecht, Vranješ isključen
Večeras se širom Starog kontinenta igraju mečevi Evropske lige, a na terenu su i brojni bh. fudbaleri
04.10.2018. u 21:02

Sjajnu partiju u drugoj pobjedi Dinama pružili su Amer Gojak i Izet Hajrović. Prvak Hrvatske slavio je na gostovanju kod Anderlechta sa 2:0, a za Modre su pogađali bh. reprezentativci. Kod Anderlechta je tragičar Ognjen Vranješ, koji je u prvom poluvremenu skrivio penal i zaradio žuti karton, da bi na startu drugog dijela Banjalučanin zaradio i drugu javnu opomenu.

U ovo grupi Fenerbahče je trijumfovao protiv Spartaka iz Trnave sa 2:0.

Sead Kolašinac nakon više od dva mjeseca pauze vratio se na teren i odigrao 90 minuta u pobjedi Arsenala protiv Qarabaga u Azerbejdžanu sa 3:0.

Salzuburg je preokretom slavio na domaćem terenu protiv Celtica sa 3:1, a ovaj trijumf bh. fudbaleri Darko Todorović i Smail Prevljak pratili su s klupe.

Kenan Kodro nije igrao u gostujućem trijumfu Kopenhagena protiv Bordeauxa.