Superkup Evrope
Novi evropski trofej za Salihamidžića: Bayern u produžecima bolji od Seville
Fudbaleri Bayerna, aktuelni osvjači Lige prvaka, večeras su u Budimpešti s 2:1 savladali Sevillu, tim koji je u prošloj sezoni osvojio trofej Evropske lige, a nekadašnji Zmaj Hasan Salihamidžić okitio se novom titulom na funkcionerskoj poziciji.
24.09.2020. u 23:32

Izabranici Hansija Flicka nisu tako lako došli do novog trofeja jer im je za pobjedu bilo potrebno 120 minuta igre.

Tim iz Andaluzije poveo je u 13. minuti susreta kada je Lucas Ocampos bio siguran realizator najstrožije kazne.

Osvajač trostruke krune u prošloj sezoni do izjednačenja je stigao pogotkom Leona Goretzke u 34. minuti nakon što mu je asistirao Lewandowski.

Rezultatom 1:1 otišlo se na pauzu, a poslije šest minuta igre u nastavku opet se zatresla mreža Seville, strijelac je bio Lewandowski. Ipak, VAR je poništio pogodak najboljeg "topnika" prošlosezonskog izdanja Lige prvaka.

I u nastavku susreta prilika je bilo na obje strane, no mreže su ostale mirovati.

Novi evropski trofej Bayernu donio je Javi Martinez pogotkom u finišu prvog protužetka. Iskusni španski veznjak odličnu je reagovao na jednu odbijenu loptu i za nekih 11 metara pospremio je u mrežu svojih zemljaka.