Premier liga
Mount produžio agoniju Liverpoola na Anfieldu: Redsima se ovo nikada u historiji nije dogodilo
Liverpool je peti put uzastopno poražen na Anfield Roadu u Premier ligi što se dogodilo prvi put u historiji kluba.
04.03.2021. u 23:12

Puni plijen iz Liverpoola večeras je odnio Chelsea, slavivši sa 1:0. Gol odluke postigao je Mount u 42. minuti.

Nevjerovatan je podatak da aktuelni prvak Engleske nema domaću pobjedu u 2021. godini.

Kako su Redsi igrali protiv Chelseaja, možda najbolje govori da su prvi šut u okvir gola uputili u 85. minuti, što im se na Anfield Roadu nije dogodilo od maja 2010.

Liverpool je večeras postao i prvi tim koji brani titulu, a koji je izgubio pet domaćih mečeva zaredom.

Chelsea je sada na četvrtom mjestu sa 47 bodova, a Redsi su sedmi sa četiri boda manje.

Prvu poziciju čuva Manchester City sa 65 bodova.