Mladi Maksimović u nadoknadi spasio Slobodu, minimalac Borca
27.07.2019. u 22:29

Sloboda i Široki Brijeg remizirali su u jednom od derbija drugog kola Premijer lige BiH rezultatom 2:2.

Široki je dva puta imao prednost, ali je sudijska nadoknada u prvom, ali i drugom dijelu bila kobna za goste.

Poveo je Široki Brijeg golom Bagarića u 33. minuti, da bi Amer Bekić poravnao rezultat u sudijskoj nadoknadi prvog dijela.

Toni Jović je u 50. minuti vratio prednost Širokobriježanima, nakon loše reakcija odbrane Tuzlaka. Nakon toga gosti su čuvali svoj gol...Sve do 94. minute kada Almir Bekić sjajno centrira, a na pravom mjestu bio je mladi Saša Maksimović, koji donosi bod svojoj ekipi.

U drugoj utakmici koja se igrala od 20.30 sati Borac je stigao do minimalne pobjede protiv Zvijezde 09. Utakmicu je odlučio pogodak Stojana Vranješa.

Nešto ranije je Željo slavio sa 2:0 u Doboju kod Kaknja protiv Mladosti, a Radnik je razbio Tuzla City sa 3:0.

Sutra su na rasporedu dva derbija. Pod Bijelim brijegom sastaju se Zrinjski - Velež, a na Bilinom polju će snage odmjeriti Čelik i Sarajevo.