Omladinska PLBiH
Juniori Željezničara deklasirali vršnjake Sarajeva
Juniori Željezničara su u gradskom derbiju sa Sarajevo slavili s visokih 4:0.
05.09.2020. u 20:24

Ovako uvjerljiv trijumf izabranika Omera Joldića bilo je teško za očekivati pogotovo zbog činjenice da je prvo poluvrijeme okončano bez pogodaka.

Aktuelni prvaci naše zemlje do vodstva su stigli u 56. minuti susreta kada je Hamza Gasal, fudbaler koji je ove sezone već upisao i asistenciju za seniorski sastav Plavih, pogodio mrežu domaćina.

Sve do 77. minute Željo je imao minimalnu prednost, a onda se u narednih šest minuta desio neobjašnjiv pad u igri juniora Sarajeva.

Prvo je rezervista Plavih David Grubešić udvostručio prednost gostiju. Dvije minute kasnije Enver Kulašin je povisio na 3:0, da bi konačnih 4:0 postavio Amar Drina u 83. minti meča.

Za Bordo tim ovo je bio treći poraz u pet odigranih kola, dok Željo na svom kontu ima deset bodova.