Evropska liga
Huligani iz Minska divljali u Latviji, slijedi žestoka kazna UEFA-e
Došlo je do guranja i manjeg fizičkog obračuna prije nego što su se huligani vratili na tribinu
12.07.2019. u 09:51

Fudbaleri Dinama iz Minska remizirali su na gostovanju kod Liepaja u prvom meču 1. kola kvalifkacija za Ligu evropskih prvaka (1:1).

Gosti su mogli i do trijumfa, ali u 97. minuti nisu uspjeli realizovati jedanaesterac.

Ipak, rezultat je ostao u sjeni zbog divljanja huligana iz Minska. Nakon što je Nikita Kaplenko u 88. minuti postigao gol za 1:1 uslijedilo je veliko slavlje gostujućih igrača, kojim su se na terenu pridružili i navijači.

Grupica huligana utrčala je na teren, a moralo je reagovali i osiguranje. Došlo je do guranja i manjeg fizičkog obračuna prije nego što su se huligani vratili na tribinu. Na sreću, nije bilo povrijeđenih...

Dinamo iz Minska sigurno čeka žestoka kazna Evropske fudbalske federacije.