Prijateljska utakmica
Golijada na Grbavici: "Desetka" u mreži tima iz Foče
21.08.2019. u 20:04

Fudbaleri Željezničara u prijateljskoj utakmici savladali su Sutjesku iz Foče rezultatom 10:0.

Plavi su prvi dio igre riješili u svoju korist sa 5:0. Prva dva gola postigli su Veselinović i Bogičević nakon asistencija Štilića. Na 3:0 povisio je Ramović nakon ubačaja Dacića.

Pred kraj prvog poluvremena Asim Zec na asistenciju Ramovića pogadio za 4:0, a lijep dubinski pas Mehića u gol za 5:0 pretvara Dacić.

Zajmović je sjajnim lobom otvorio drugo poluvrijeme i pogodio za 6:0. Isti igrač je oboren u kaznenom prostoru, a siguran sa jedanaest metara bio je Krpić.

Sadiković sa distance lijepo pogađa za 8:0. Pred kraj susreta su sjajnu akciju izveli Alispahić i Zajmović, koji je rutinski pogodio za 9:0. Konačnih 10:0 postavio je Sipović nakon ubačaja Boje.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Širokog Brijega. Susret šestog kola PLBiH na Pecari igra se od 20 sati.