Gigović opet u centru pažnje: Penal prelomio meč u Bijeljini, Borac se primakao Sarajevu
Borac je u duelu 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Bijeljini pobijedio Radnik.
02.04.2021. u 19:54

Banjalučani su slavili rezultatom 3:1, što im je treći uzastopni trijumf u domaćem prvenstvu.

Golova nije bilo do 42. minute kada je Zakarić proigrao Ziljkića, a ovaj rutinski matirao nemoćnog Kozića. Nekoliko minuta ranije prečka je spriječila eurogol Zakarića.

Borac je minimalnu, ali zasluženu prednost, odnio na odmor, a početkom drugog dijela, odnosno u 52. minuti defanzivac Saša Novaković je nakon prekida bio najviši u skoku i glavom pogodio za poravnanje rezultata.

Sedam minuta poslije Zakarić je oboren u šesnaestercu, a sudija Miloš Gigović pokazao "na kreč". Zakarić je preuzeo odgovornost, poslao loptu u jednu, golmana Kozića u drugu stranu za novu prednost. Vrijedi spomenuti da su iz Radnika negodovali zbog ovog penala, došlo je čak i do sukoba delegacija klubova u loži.

Radnik je ubrzo preko Milenkovića imao šansu za poravnanje, ali njegov udarac sa desetak metara je završio u bloku.

Borac je u 86. minuti preko napadača Moraitisa došao do trećeg gola i punog plijena.

Do kraja meča isključenje je zaradio trener Radnika Darko Nestorović.

Za banjalučki tim ovo je bio 14. trijumf u sezoni i tek četvrti gostujući. Borac je sada drugi na tabeli sa 44 boda, koliko ima i trećeplasirani Široki. Sarajevo na prvom mjestu ima 49 bodova, ali i meč manje od Borca.