SP 2021
Danska će braniti titulu prvaka svijeta, 12 golova Hansena za finale
Rukometna reprezentacija Danske drugi je finalista Svjetskog prvenstva nakon što je sa 35:33 savladala Španiju, pa ćemo u finalu gledati skandinavski okršaj Danske i Švedske.
29.01.2021. u 21:59

Danci su od prve minute susreta imali vodstvo, a ispostavit će se da ga do kraja utakmice nikako neće ispuštati.

Sredinom prvog dijela, tačnije u 16. minuti, Danska je stigla do četiri gola prednosti (11:7), što je natjeralo španskog selektora da pozove time-out.

Kako su aktuelni svjetski i olimpijski prvaci igrali u prvom poluvremenu najbolje otkriva podatak da su prvu grešku napravili tek u 19. minuti, u trenucima kada su imali napad za "plus šest". Nakon prve odmah je uslijedila i druga pa su Španci brzo smanjili na 13:10.

Danci su se brzo stabilizovali, a petim golom iz petog šuta Mikkel Hansen je Dancima vratio četiri gola prednosti. U tom periodu gledali smo odličnu utakmicu na obje strane.

U 26. minuti Španija je mogla prednost Danske "istopiti" na samo jedan pogodak, no Moller je "skinuo" udarac Daniela Dujshebaeva, pa se na pauzu otišlo prednošću Danske od dva gola (18:16).

U drugom poluvremenu Španija je jedinu priliku da izjednačenje imala u 50. minuti, no nije je uspjela iskoristiti.

Danci su igrali svoju igru i na kraju zasluženo slavili sa 35:33, a prvo ime susreta bio je Mikkel Hansen sa 12 golova.

Finale 27. Svjetskog prvenstva igra se u nedjelju od 17.30 sati.