Nepromišljeni potez
Cristiano Ronaldo bi mogao dobiti zabranu igranja od dvije godine
11.11.2019. u 16:06

Trener Juventusa Maurizio Sarri sinoć je u meču protiv Milana u 55. minuti iz igre izveo napadača Cristiana Ronalda, javlja Anadolu Agency (AA).

Međutim, Portugalac je u 87. minuti napustio stadion prije nego je utakmica i završena što je izazvalo pravu polemiku u Italiji.

Bivši italijanski fudbaler Antonio Cassano čak smatra da Ronaldo može dobiti i zabranu igranja od dvije godine, a ista kazna prijetila je i njemu.

- Otišao je prije kraja meča? To se nikako ne smije raditi zbog antidoping kontrole - kazao je Cassano.

Ako se ovo ispostavi tačnim, Ronaldo bi zaista mogao biti kažnjen.

Prema pravilniku, izbjegavanje antidoping kontrole bilo bi kažnjivo jednako kao i odbijanje testa na droge.

Juventus je slavio rezultatom 1:0 golom Paula Dybale u 77. minuti, igrača koji je u teren ušao umjesto Ronalda.