Old firm
Celtic bolji od Rangersa: Sporni gol odlučio osvajača škotskog Liga kupa
08.12.2019. u 21:50

Finale škotskog Liga kupa pripalo je Celticu, koji je u finalu s 1:0 savladao ljutog gradskog rivala Glasgow Rangerse.

Rangers se tokom susreta na Hampden Parku bio bolji tim, imali su nekoliko sjajnih šansi, a među njima i jedanaesterac, koji je promašio Morales.

Na sve rečeno od 63. minute imali su i igrača više, međutim, nisu uspjeli svladati sjajnog Frasera Forstera koji je najzaslužniji za pobjedu Celtica.

Pobjednika je odlučio pogodak Christophera Julliena u 60. minuti, međutim čini se kako je francuski stoper bio u nedozvoljenoj poziciji.

Za Rangers je cijeli susret igrao Borna Barišić, dok je Nikola Katić ušao u igru u 84. minuti.

Celticu je ovo 19. naslov pobjednika Liga kupa pri čemu četvrti u nizu, no Rangers je i dalje rekorder sa 27 titula.

Najzanimljivije detalje s utakmice pogledajte OVDJE.