Kvalifikacije
Borba za EP: Hrvatska propustila prvu meč loptu, Nijemci slavili s igračem manje
Vatrenim će za plasman na EP u posljednjem kolu biti dovoljan i bod na domaćem terenu protv Slovačke
13.10.2019. u 22:45

Hrvatska je večeras imala priliku osigurati plasman na Evropsko prvenstvo, ali je ostala bez pobjede na gostovanju kod Velsa.

Vatreni su poveli golom Nikole Vlašića u 9. minuti i taj rezultat garanovao im je vizu za EURO.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku Vlašićevog gola možete pogledati OVDJE.

Međutim, izabranici Zlatka Dalića nisu izdržali i u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Gareth Bale je pogodio za 1:1, što je bio i konačan rezultat.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale, a snimku Baleovog gola možete pogledati OVDJE.

Hrvatima će za plasman na EP u posljednjem kolu biti dovoljan i bod na domaćem terenu protv Slovačke.

Njemačka je slavila na gostovanju kod Estonije sa 3:0, iako meč nije dobro počeo za Elf. Emre Can je već u 14. minuti dobio direktan crveni karton, ali su njegovi saigrači u drugom poluvremenu slomili rivala (Gundogan u 52. i 58, te Werner u 71. minuti).

Poljska i Austrija su ostvarile pobjede protiv Sjeverne Makedonije (2:0) i Slovenije (1:0), te su zadržali prve dvije pozicije u Grupi G.