Kvalifikacije za EP 2022
TOK UTAKMICE: Njemačka - BiH 25:21 / Desetkovani Zmajevi pokazali zube, favorit ipak slavio
U utakmici prvog kola kvalifikacija za EURO 2022 rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u gostima kod Njemačke sa 25:21. Direktan tektualni prijenos susreta iz Dusseldorfa mogli ste pratiti na portalu Faktor.
05.11.2020. u 15:49

Najbolji bh. rukometaši zbog koronavirusa stigli su desetkovani na gostovanje u Njemačku. Selektor Bilal Šuman u ovom susretu mogao je računati na svega 11 rukometaša.

Prije nešto više od sat vremena Rukometni savez Njemačke saopćio je da su svi testovi njihovih reprezentativac na COVID-19 pred utakmicu sa Zmajevima bili negativni.

______________________________________________________________________________________________

60. minut: Gensheimer pogađa preko cijelog terena za konačnih 25:21.

60. minut: Reichmann je pogodio za "plus tri". Pitanje pobjednika je riješeno...

58. minut: Predragović je precizan sa krila!

57. minut: Još jedna odlična intervencija Burića, deveta! Gensheimer pogađa iako je imao mali ugao.

56. minut: Herceg je smanjio na 22:20.

55. minut: Osma odbrana Burića.

54. minut: Osmi gol Nikole Prce, 22:19.

53. minut: Semper je matirao svog timskog kolegu Burića.

52. minut: Novi pogodak Mirka Hercega, četvrti u današnjem susretu.

51. minut: Dobra reakcija Prce u odbrani poslije greške u napadu.

50. minut: Kuhn je postigao 21. gol za Njemačku.

49. minut: Benjamin Burić skida zicer, ovoga puta Kasteningu s desnog krila.

48. minut: Herceg smanjuje na 20:17. Treći za našeg beka večeras.

47. minut: Hafner vodi Njemačku na 20:16.

46. minut: Benjamin Burić skida zicer Uweu Gensheimeru.

45. minut: Manjak i oskudna rotacija uzima danak, Njemačka vodi 19:16. Ovčina je zaradio dvije minute.

44. minut: Peti pogodak Pekelera. Sada je 18:16 za domaću selekciju.

43. minut: Još jedan gol Kasteninga, Njemačka ponovo vodi.

42. minut: Kastening je izjednačio, 16:16 je sada!

41. minut: Kakav cepelin, Prce za Ovčinu, BiH vodi 16:15. Dva vezana gola Zmajeva, Nijemci su sada kompletni.

41. minut: Peta odbrana Benjamina Burića. Bravo Benjo!

40. minut: Prce odmah koristi igrača više, i pogađa za 15:15. Bio je ovo Nikolin sedmi gol večeras.

40. minut: Dvije minute za Kuhna, Zmajevi s igračem više na terenu.

39. minut: Prvo vodstvo za Njemačku u večerašnjem meču!

38. minut: U igri za BiH je 17-godišnji Luka Perić!

37. minut: Pekeler je pogodio za izjednačenje, nakon što mu se lopta odbila u ruke poslije još jedne fenomenalne intervencije Burića, koji nije imao sreće. Bilal Šuman zove time-out.

37. minut: Hafner je Njemačku doveo na "minus 1".

36. minut: Sudije su nam oduzele loptu zbog pasivnog napada, Lemke je pogodio za 12:14.

35. minut: Nijemci prave probijanje, još 30 sekundi kazne za Prcu. Odlično je to odradio Hadžiomerović u defanzivi.

34. minut: Čini se da iskusni srednji bek naše selekcije neće moći nastaviti utakmicu. Kakav peh za ionako desetkovanu selekciju naše zemlje.

34. minut: Karačić je pogodio, no čini se da je povrijedio skočni zglob. Stao je na nogu jednog od njemačkih rukometaša. Medicinski tim naše selekcije ukazuje mu pomoć, a pomažu i medicinari s klupe Njemačke.

34. minut: Kuhn je smanjio na 11:13.

33. minut: Kompletni smo... No, odmah su italijanske sudije pokazale nove dvije minute za Nikolu Prcu.

31. minut: Gensheimer koristi igrača manje u odbrani BiH i pogađa za 10:13.

31. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, Njemačka ima prvi napad, ali s igračem manje. Odmah prvo isključenje, dvije minute za Ćosića.

30. minut: Fenomenalni Prce pogađa za 13:9. Zmajevi s četiri gola prednosti odlaze na poluvrijeme.

30. minut: Prvo isključenje za Njemačku, Pekeler je zaradio dvije minute.

28. minut: Heinevetter brani šut Gafara Hadžiomerovića, Njemačka promašuje u napadu.

27. minut: Sjajna solodionica Karačića, BiH ponovo ima "plus 4", ali samo na kratko. Pekeler je pogodio.

26. minut: Kastening je smanjio prednost BiH na 8:11. Bilal Šuman je pozvao time-out.

24. minut: Probijanje iskusnog Gensheimera, lopta je za BiH.

22. minut: Haso Ćosić pogađa za 11:7. Odlična igra Zmajeva, odlično je naše desno krilo istrčalo kontru.

22. minut: Hafner je smanjio na 7:10, BiH je kompletna.

21. minut: Ćosić postiže deseti gol naše selekcije. Ponovo smo Njemačkoj dali gol s igračem manje. Nijemci su promašili s brzog centra.

21. minut: Reichmann je ponovo precizan, sada je 6:9.

20. minut: Novi sedmerac za domaće, i novo isključenje za Zmajeve, ovoga puta za Karačića.

20. minut: Herceg drugim golom vraća BiH četiri gola prednosti.

19. minut: Knorr je smanjio na 5:8.

18. minut: Herceg pogađa za 4:8, bravo Mirko! Gislason mijenja golmane.

18. minut: Pekeler je ponovo nepogrešiv u kontri. Prethodno je Bitter odbranio šut Karačića.

17. minut: Prce pogađa za 3:7, a Burić brani na suprotnoj strani. Bravo Nikola, peti gol iz sedmog šuta večeras.

16. minut: Prva sumnjiva odluka italijanskih arbitara. Ruka u lice Karačiću sankcionisana je tek žutim kartonom.

16. minut: Reichmann pogađa za 3:6.

15. minut: Pogađa BiH s igračem manje, Prce igra simultanku. Novi sedmerac za Nijemce. Ponovo je Kastening izborio najstrožiju kaznu.

14. minut: Gensheimer, treći najbolji strijelac u historiji njemačke selekcije, pogađa prečku. Lopta je za BiH...

14. minut: Sedmerac za Njemačku i dvije minute isključenja za Alena Ovčinu.

13. minut: Predragović pogađa za 5:2, poslije uspješno bačene kontre Burića. Njemački selektor primoran je pozvati time-out.

12. minut: Burić je fenomenalan, skida čist cizer u kontri Njemačke Kasteningu.

11. minut: Žuti karton za Mirka Hercega.

10. minut: Prce je na pravom mjestu nakon odbrane Bittera, BiH vodi 4:2.

9. minut: Gensheimer je promašio zicer u kontri.

8. minut: Šut Karačića je izblokiran, BiH ima novi napad.

8. minut: Nikola Prce vraća prednost Zmajevima, Burić brani drugi put večeras.

7. minut: Pekeler je izjednačio rezultat na 2:2.

5. minut: Bitter je upisao prvu odbranu, ali i naša odbrana je odradila dobar.

4. minut: Stativa sprječava treći gol BiH, Njemačka je smanjila na 1:2. Hafner je bio strijelac.

3. minut: BiH vodi 2:0, pogodili su Prce i Predragović.

2. minut: Prva odbrana Benjamina Burića.

1. minut: Karačić je sebi napravio prostor, al je nažalost pogodio samo vanjski dio mreže protivničkog gola.

1. minut: Počela je utakmica prvog kola kvalifikacija za EURO 2022. Prvi napad na susretu imat će naša selekcija. Sretno Zmajevi!

16:12 - Intoniranja je i njemačka himna, selekcije koja je prvi favorit u našoj kvalifikacionoj grupi.

16:10 - U toku je intorniranje himne Bosne i Hercegovine. U dvorani i Dusseldorfu nema publike zbog najnovijih mjera koje su njemačke vlasti uvele zbog borbe protiv pandemije koronavirusa.