Kvalifikacije za EURO
TOK UTAKMICE / Estonija - Bosna i Hercegovina 24:21
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je sa 24:21 u gostima kod Estonije u meču trećeg kola kvalifikacija za EHF EURO 2022. godine. Direktan tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor.
06.01.2021. u 18:02

U jedinom susretu koji su odigrali do sada izabranici selektora Bilala Šumana poraženi su na gostovanju kod Njemačke u prvom kolu, a Nijemci su tada protiv desetkovanih Zmajeva slavili sa 25:21.

Za razliku od te utakmice Šuman će večeras na raspolaganju imati mnogo širi i kvalitetniji roster, te se je nadati da bi naši najbolji rukometaši večeras mogli upisati i prvu pobjedu u borbi za plasman na kontinentalni šampionat.

U deset dosadašnjih susreta sa Estoncima reprezentacija BiH je zabilježila pet pobjeda, dva remija i tri poraza.

Utakmicu sudi sudijski par iz Latvije Ivars Cernavskis i Edmunds Bogdanovs, dok je delegat utakmice Estonac Kalev Ventsli.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kraj utakmice, Estonija je slavila sa 24:21.

58. minuta: Celmins je precizan za "plus dva" za Estoniju.

57. minuta: Trinaesta odbana Otsa, odbranio je šut Panića.

57. minuta: Lees je matirao Burića... Estonija opet vodi.

56. minuta: Celmins je pogodio za 21:20. Herceg vraća rezultat u egal.

55. minuta: Dejan Malinović je pogodio sa krila.

54. minuta: Važna odbrana Burića. Samo pet golova naše selekcije u nastavku.

54. minuta: Nevjerovatna greška, Panić je ispustio loptu.

53. minuta: Nova odbrana Otsa, ovoga puta je zaustavio što Hercega. Zatim je estonski golman skinuo i zicer Hadžiomerovića.

52. minuta: Perić je pogodio, no latvijske sudije su dosudile samo prekršaj.

51. minuta: Lees vraća prednost svojoj selekciji. Bio je to njegov osmi pogodak večeras.

51. minuta: Panić pogađa preko visokog estonskog bloka.

49. minuta: Slaba igra Zmajeva u napadu.

49. minuta: Part donosi prednost Estoniji, Toom ga je odlično proigrao.

48. minuta: Šuman je pozvao time-out nakon izjednačenja Estonaca.

47. minuta: Osma odbrana Benjamina Burića.

45. minuta: Sedmerac za Estonce, drugi na utakmici. Lees pogađa stativu!

44. minuta: Važan gol Josipa Perića!

43. minuta: Prce šuta pored gola.

42. minuta: Izjednačenje, pogodio je Roosna.

41. minuta: Burić je odbranio šut Celminsa, a Voika je pogodio iz "popravnog".

41. minuta: Isključenja i za Vranješa, BiH s dva igrača manje na terenu. I Estonci imaju igrača manje.

40. minuta: Ovčina vraća dva gola prednosti, ali će i na dvije minute kazne.

39. minuta: Toom je smanjio na 15:16.

39. minuta: Nekoliko vezanih grešaka naše selekcije u fazi napada.

38. minuta: Kakva odbrana Benjamina Burića, zaustavio je čist zicer.

37. minuta: Treća odbrana Otsa u drugom dijelu, osma na utakmici. Ovoga puta je "skinuo" šut Panića.

36. minuta: Promašaj Vranješa u kontri kažnjava Lees.

35. minuta: Panić vraća BiH tri gola prednosti.

34. minuta: Hadžiomerović postiže 15. gol naše selekcije, no već u narednom napadu je zaradio isključenje, a Estonci su smanjili na 13:15.

33. minuta: Šta Panića zaustavlja stativa, prilika za Estonce da se vrate na minus jedan, sada oni pogađaju stativu.

33. minuta: Part je pogodio sa crte za 12:14.

32. minuta: Ots brani udarac Tarabochije.

31. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme, Estonci imaju prvi napad. Odbrana broj pet Benjamina Burića. Estonci forsiraju igru 7 na 6.

Kraj prvih 30 minuta, BiH na odmor odlazi s tri gola prednosti. Estonci su imali koji sekund za posljednji napad, no Toom je šutirao prekasno i neprecizno.

30. minuta: Ovčina ispravlja grešku Malinovića. BiH će imati posljednji napad u prvom poluvremenu. Gafar Hadžiomerović je pogodio.

28. minuta: Šuman je pozvao time-out.

28. minuta: Peti pogodak Ovčine.

26. minuta: Četvrta odbrana Burića, a prvi gol Malinovića opet nam donosi tri gola prednosti.

25. minuta: Rasmus Ots brani šut Josipa Perića.

25. minuta: Peti pogodak Tooma večeras.

24. minuta: Terzić je pokušao iskoristiti prazan gol domaćina, no nije pogodio... Lopta je otišla pored gola poslije šuta našeg kapitena.

23. minuta: Haseljić donosi BiH tri gola prednosti, prethodno je estonski golman odbranio šut Panića.

22. minuta: Estonski selektor pozvao je prvi time-out na utakmici.

20. minuta: Druga odbrana Benjamina Burića, imamo novu šansu za "plus tri".

20. minuta: Promašaj Ovčine sa krila. Propustili smo priliku da povedemo sa tri gola razlike.

18. minuta: Ipak, Ovčina pogađa prazan gol domaćina za "plus dva".

17. minuta: Hadžiomerović je propustio priliku da našoj selekciji donese dva gola prednosti.

15. minuta: Ovčina postiže svoj treći pogodak večeras.

14. minuta: Panić je pogodio, a nakon promašaja Estonaca, pravimo probijanje, a Lees sjajno trči kontre.

14. minuta: Četvrti gol Tooma, koji je uz Leesa jedini pogađao mrežu Burića.

13. minuta: Prce vraća prednosti Bosni i Hercegovini.

12. minuta: Lees trećim golom kažnjava novu grešku našeg tima u napadu.

11. minuta: Ovčina je siguran sa krila!

7. minuta: Serija BiH 0:3, Haseljić je pogodio za vodstvo naše selekcije.

7. minuta: Prva odbrana Burića, a zatim i odlično bačena kontra koju realizira Ovčina.

6. minuta: Prce je brzo smanjio na 4:3, bio je to dobar brzi centar za našu selekciju.

5. minuta: Estonci kažnjavaju prvu izgubljenu loptu. Lees pogađa za 4:2.

5. minuta: Sedmerac za domaćina, Kaspar Lees je siguran.

4. minuta: Prvi gol Nikole Prce na večerašnjem susretu.

3. minuta: Dva gola Tooma za preokret Estonaca.

1. minuta: Josip Perić donosi prednost našoj reprezentaciji.

1. minuta: Počela je utakmica trećeg kola kvalifikacija za EHF EURO 2022. Naša selekcija želi do prve pobjede, sretno Zmajevi. Prvi napad će imati izabranici Bilala Šumana.

18:29 - U Polvi trenutno svira estonska himna.

18:27 - U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine.