EHF EURO 2020
TOK UTAKMICE / BiH - Francuska 23:31
Tekstualni prijenos utakmice trećeg kola EP-a između BiH i Francuske koji je okončan rezultatom 23:31 mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba
14.01.2020. u 17:42

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u posljednjem meču grupne faze Evropskog prvenstva, na kojem je bila jedan od tri debitanta, poražena je s 31:23 od Francuske.

Izabranici selektora Bilala Šumana u prva dva kola grupe faze doživjeli su poraze od Norveške i Portugala, a večeras su odmjerili snage s Francuskom, jednom od najboljih svjetskih reprezentacija koja će nakon večerašnjeg susreta također završila svoj nastup na Euru.

Selektor Bilal Šuman večeras će računati na sljedećih 16 igrača: B. Burić, Grahovac, Haseljić, Predragović, Ovčina, S. Burić, Vranješ, Toromanović, Karačić, Malinović, Mandić, Panić, Herceg, Prce, Terzić i Vegar.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kraj! Francuska je slavila sa 31:23!

60. minuta: Posljednja je minuta utaklmice, Francuska odi 30:23. Terzić je pogodio za BiH.

56. minuta: Francuski golman opet je pogodio mrežu naše selekcije.

55. minuta: Gerard pogađa mrežu BiH. Francuska ima sedam golova viška.

55. minuta: Porte pogađa za maksimalnih "plus šest".

53. minuta: Dvanaesta odbrana Benjamina Burića.

51. minuta: I Richardson je siguran sa sedmerca.

51. minuta: Prce pogađa sa sedam metara na 21:25.

50. minuta: Porte vraća maksimalnu prednost Francuskoj.

49. minuta: Burić brani šut Burića, no isto na suprotnoj strani čini io Gerard.

48. minuta: Prva uspješna kontra našeg nacionalnog tima na večerašnjoj utakmici, pogodio je Ovčina.

47. minuta: Gerard brani pokušaj Terzića, koji je bio primoran šutirati zbog pasivnog napada.

46. minuta: Francuzi su na "plus pet", Šuman je pozvao time-out.

46.minuta: Richardson donosi četiri gola prednosti Francuskoj.

44. minuta: Francuzi ponovo imaju tri gola viška.

43. minuta: Malinović postiže svoj prvi gol za BiH u večerašnjem susretu.

42. minuta: Šesta uspješna kontra za Francuske, koja se vratila na tri gola prednosti.

41. minuta: Mirko Herceg postiže prvi gol na EP.

40. minuta: Dva brza gola. Na 19. gol Francuza uzvraća Haseljić 17. golom naše selekcije.

39. minuta: Odlična odbrana Burića, i konačno lagan pogodak Terzića na prazan gol Francuske.

39. minuta: Prvo isključenje na utakmici. Prce siguran sa sedam metara.

38. minuta: Loše trčimo kontru, a Francuzi kažnjavaju s novim pogotkom. Richardson je pogodio.

36. minuta: Fabregas pogađa za 17:14.

35. minuta: Marko Panić postiže prvi pogodak za BiH u drugom poluvremenu.

34. minuta: Francuska je s dva gola na startu stigla do "plus tri".

Počelo je drugo poluvrijeme.

30. minuta: Francuska na pauzu odlazi s minimalnom prednošću - 14:13.

23. minuta: Šteta! Haseljić nije uspio uhvatiti loptu koju mu je u kontru bacio Terzić.

22. minuta: Porte Francuskoj vraća gol prednosti.

21. minuta: Peti gol Marka Panića donosi izjednačenje našoj selekciji.

20. minuta: Prvo vodstvo Francuske, nakon kojeg Šuman poziva time-out. Guigou je peti put večeras matirao Burića.

18. minuta:Guigou kažnja loš pas Terzića golom za 9:9.

17. minuta: Prce sustiže Panića, i Zmajeve opet dovodi u prednost.

16. minuta: Abalo je eksperesno izjednačio s dva gola.

16. minuta: Panićev četvrti gol za "plus dva" naše selekcije.

15. minuta: Haseljić je treći strijelac za BiH na večerašnjoj utakmici. BiH vodi 7:6.

14. minuta: Guigou je opet siguran sa sedam metara.

13. minuta: Treći pogodak Panića za novo vodstvo Zmajeva. Panić i Prce jedini su strijelci za BiH u dosadašnjem dijelu meča.

11. minuta: Guigou je odlično istrčao kontru nakon što je Gerard odbranio šut Prci.

10. minuta: Guigou je pogodio sa sedam metara.

9. minuta: Panić je vratio BiH dva gola prednosti.

8. minuta: Gerard brani prvi šut Prci, Francuska smanjuje na 4:3.

7. minuta: Prvi gol Karabatića, iako je naša selekcija u dva navrata poprilično loše odreagovala na dvije dobre polukontre.

6. minuta: Dobra reakcija naše odbrane, imamo napad za "plus 4".

5. minuta: Tri od tri, novi pogodak Nikole Prce za 4:1.

4. minuta: Burić brani udarac Luca Abaloa.

3. minuta: Panić je pogodio za 3:1.

3. minuta: Drugi gol Prce za 2:1, i prva odbrana Burića na suprotnoj strani.

2. minuta: BiH je povela preko Prce, Dipanda je brzo izjednačio.

1. minuta: Počela je utakmica, prvi napad imat će naša selekcija.

- 1 minuta: Nakon intoniranja francuske himne sve je spremno za početak utakmice.

VEZANA VIJEST - EP za rukometaše: Ovdje možete gledati duel Zmajeva protiv Francuske

- 4 minuta: Počelo je intoniranje himne Bosne i Hercegovine.

- 9 minuta: Rukometna reprezentacija BiH večeras će igrati u plavoj opremi.

- 28 minuta: Zmajevi su na zagrijavanju pred posljednju utakmicu grupne faze Evropskog prvenstva protiv velike Francuske.