Drugi krug
Slovenci pobijedili favorizovanu Dansku
Rukometna reprezentacija Slovenije savladala je selekciju Danske rezultatom 28:25 u meču posljednjeg kola drugog kruga Evropskog prvenstva u Njemačkoj.
23.01.2024. u 19:35

Slovenci su bili nešto bolja ekipa u prvom poluvremenu, a nakon prvog dijela vodili su sa 17:14.

Danci su u nastavku bili i poveli. Slovenci su se brzo bratili, a minut prije kraja bilo je jasno da će Slovenija ipak slaviti.

Slovence je do pobjede predvodio Horžen sa šest golova.

Kod Danaca su se istakli Jorgensen i Kirkelokke također sa po šest pogodaka.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Horžen sa šest golova, dok su se na drugoj strani istakli Jorgensen i Kirkelokke, koji su, također, na svom kontu imali po šest pogodaka.

Slovenci su ovom pobjedom preskočili Portugal na tabeli grupe 2 i stigli do trećeg mjesta, koje ih vodi u meč za peto mjesto.

Za Dance, koji su već ranije izborili plasman u polufinala, ovo je bio prvi poraz na  ovom Evropskom prvenstvu.