Šolta open 2023
Runić treći, sjajan nastup dvojice bh. omladinaca
Mladen Zelić, FIDE majstor iz Hrvatske, pobjednik je šestog izdanja međunarodnog šahovskog turnira "Šolta opena 2023". On je osvojio osam bodova uz učinak od sedam pobjeda i dva remija.
06.07.2023. u 21:59

Na turniru je nastupilo 105 šahistkinja i šahista iz 23 zemlje, među kojima osam predstavnika iz Bosne i Hercegovine.

Internacionalni majstor (IM) Zoran Runić ostvario je najbolji plasman - treće mjesto sa sedam bodova, dok su sjajne nastupe imala dvojica bh. omladinaca. Mirko Šajin sa 6,5 bodova završio je na 8. poziciji, dok je pola boda manje (6) imao Muhamed Šišić, koji je osvojio 13. mjesto. Njih dvojica su ujedno osvojili prvo i drugo mjesto među omladincima do 18 godina.

Sa po 5,5 bodova Adnan Kobaš (FM) osvojio je 20. mjesto, a Goran Trkulja (IM) 27. Ivana Mikić je sa četiri boda osvojila 61. poziciju, a Jandrija Rakita završio je na 89. mjestu sa tri boda.