Mundobasket
Za plasman od 5. do 8. mjesta: I Srbija savladala Sjedinjene Američke Države
Amerikanci su u prvoj četvrtini ubacili samo sedam poena, naspram 32 koliko je postigla Srbija
12.09.2019. u 14:56

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država doživjele je i drugi poraz u samo dva dana.

Nakon što su jučer izgubili od Francuske u četvrtfinalu, danas su potpisali kapitulaciju protiv Srbije u meču za plasman od 5. do 8. mjesta.

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića slavili su sa 94:89 i u meču za peto mjesto igrat će protiv boljeg iz duela Poljska - Češka.

Od prvog minuta Srbija je imala prednost, a Amerikanci su u prvoj četvrtini ubacili samo sedam poena (32:7). Ipak, do poluvremena su se vratili "u život" i smanjili na minus 4 (44:40).

Ipak, u drugom poluvremenu Srbija je imala više koncetracije i zasluženo je stigla do trijumfa.

Srbiju je do pobjede vodio Bogdan Bogdanović koji je ubacio 28 poena, a imao je i šest asistencija. U poraženom timu bolji od ostalih bio je Harrison Barnes sa 22 poena.