Duel 30. kola
Sudijske lakrdije na meču Borac - GOŠK: Nevjerovatno da je ovo dosuđeno kao ofsajd
AUTOR: E. B.
05.05.2024. u 11:14
Sudija Dražen Marić i njegovi pomoćnici Sreten Udovičić i Bojan Makarić imali su veliki broj grešaka na sinoćnjem meču Borac - GOŠK kojeg su Banjalučani dobili sa 3:1.
Cijelu utakmicu je Borac igrao s igračem više jer je fudbaler gostiju Filip Račić, inače posuđeni igrač Borca, isključen već u trećoj minuti meča.
Nakon toga uslijedilo je dosta čudnih odluka, pretežno na štetu gostujućeg tima.
U 72. minuti je u kolosalnu priliku za postizanje gola došao je igrač GOŠK-a Esmir Hasukić, koji je u situaciji jedan na jedan s golmanom mogao pogoditi na 2:2. Međutim, nevjerovatnu odluku donio je pomoćni sudijaUdovičić.
Dosudio je ofsajd i tako uništio napad Gabeljana koji je mogao donijeti izjednačnje, iako je bilo potpuno jasno nema nedozvoljene situacije u ovoj akciji.