El Clasico
Real nakon velike drame srušio Barcelonu, Musa skroman
Košarkaši Real Madrida slavili su u El Clasicu, koji je odigran u sklopu 5. kola Eurolige.
26.10.2023. u 22:56

Kraljevi su pred domaćim navijačima savladali Barcelonu sa 65:64 i to nakon velikog preokreta i drame u finišu meča.

Katalonci su bolje otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili su u svoju korist (19:12). U drugom periodu gosti su stigli i do 13 poena prednosti (17:30) i tada su mnogi pomislili da je El Clasico riješen. Međutim, Real serijom 11:0 stiže ne minus dva (28:30).

Na otvaranju trećeg perioda mini serijom 4:0 (ukupno 15:0) Kraljevi preuzimaju vodstvo - 32:30.

Uoči četvrte četvrtine Real je imao "plus deset" (51:41) što je bilo dovoljno da u zadnjih deset minuta sačuva prednost i upiše petu pobjedu u isto toliko utakmica u Euroligi. Barci je ovo bio prvi poraz.

Džanan Musa je imao skroman učinak i za nešto manje od 20 minuta na parketu ubacio je četiri poena uz četiri asistencije i jedan skok.