Toronto slavio
Dva poena: Džanan Musa nije pomogao Netsima protiv NBA prvaka
Prva četvrtina pripala je Netsima, a onda je Toronto dodao gas i stigao do trijumfa
05.01.2020. u 02:42

Džanan Musa, košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovina, postigao je dva poena u porazu njegovih Brooklyn Netsa protiv Toronto Raptorsa.

Aktuelni NBA prvak slavio je u Barclays Centru u New Yorku sa 121:102, a naš reprezentativac na parketu je proveo dvije minute i sedam sekundi. Za to vrijeme postigao je dva poena uz polovičan šut iz igre (1-2).

Netsi su bolje otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa 33:24. Međutim, to je bilo sve od Musinih saigrača, jer je u preostalih 36 minuta na parketu postojala samo jedna ekipa - Toronto.

Do poluvremena gosti su smanjili zaostatak na minus 4 (52:48), a u drugom dijelu meča dodali su gas i slavili sigurnu pobjedu.

VanVleet sa 29 poena, četiri skoka i 11 asistencije, te Lowry sa 26 poena predvodili su Raptorse do pobjede, dok je kod Netsa bolji od ostalih bio Dinwiddie (23 poena, tri skoka i sedam asistencija).