NBA
Dončić predvodio Dallas do pobjede protiv Houstona, veliki preokret Sacramenta
Slovenski košarkaš Luka Dončić imao je sjajnu večer u dresu Dallas Mavericksa. Učinkom od 41 poena te po devet skokova i asistencija, Dončić je odveo ekipu do pobjede od 121:115 protiv Houston Rocketsa.
29.11.2023. u 09:22

Dončić je, sa svojih još uvijek manje od 25 godina, tik pred još jednim dostignućem u NBA ligi. Kada postigne 59. "triple double", izjednačit će se s legendarnim Larryjem Birdom na devetom mjestu u historiji NBA lige.

Kyrie Irving dodao je 22 od svojih ukupno 27 poena za Dallas u drugom poluvremenu, a Mavericksi, koji su zaostajali devet poena u trećoj četvrtini, preuzeli su vodstvo 6:25 minuta prije kraja i nisu ga ispustili iz ruku.

Alperen Sengun postigao je rekordnih 31 poen u sezoni za "rakete", gdje je šest igrača skupilo barem deset poena. Fred VanVleet je postigao deset poena uz 12 asistencija. Houston je izgubio svih šest gostujućih utakmica u sezoni.

Igrač Sacramento Kingsa Malik Monk pogodio je šut sedam sekundi prije kraja susreta protiv Golden State Warriorsa i donio svom timu vrijednu pobjedu. Kingsi su na taj način prošli grupu "Mid season" turnira NBA lige s omjerom 4:0 i bit će domaćini New Orleansu u ponedjeljak u četvrtfinalu.

Sacramento je trebao pobjedu ili poraz od 11 poena ili manje.

Andrew Wiggins je pogodio koš iz skoka koji je Warriorse doveo u prednost od pet poena 59 sekundi prije kraja. Ali De'Aaron Fox je pogodio slobodno bacanje, a Monk je pogodio tricu nakon što je Stephen Curry izgubio loptu.

Već u narednom napadu loptu je izgubio Draymond Green, a tu grešku iskoristio je Monk.

Fox je predvodio Sacramento sa 29 poena, dok su Monk i Kevin Huerter dodali po 21. Curry i Wiggins su postigli po 29 poena za Warriorse, koji su izgubili osam od posljednjih deset utakmica.