Triler u Londonu
Chelsea i United odigrali meč kakav se ne pamti: Crveni vragovi u 100. minuti imali sve, na kraju ostali bez ičega
Autor: Faktor
05.04.2024. u 00:03
Slavlje igrača Chelseaja
Nevjerovatan i bez sumnje meč sezone u evropskom fudbalu odigrali su večeras na Stamford Bridgeu Chelsea i Manchester United.
Slavili su Plavci rezultatom 4:3, a meč su obilježili brojni preokreti.
Poveo je Chelsea u 4. minuti golom Gallaghera, a u 19. minuti Palmer je iz penala uduplao vodstvo domaćih.
United se uspio vratiti pogotkom Garnacha u 34. minuti i Fernandesa u 39. minuti. Semafor je na kraju prvog poluvremena prikazivao rezultat 2:2.
Novi šok za domaće navijače uslijedio je u 67. minuti kada je Garnacho drugim golom na meču režirao preokret Uniteda.
No, triler u Londonu tada je tek počeo. Gosti su čuvali prednost do sedme, od osam minuta nadoknade. A onda je uz pomoć VAR-a dosuđen penal za Chelsea. U pogodak ga je u 100. minuti pretvorio Palmer.
Isti igrač je samo minut poslije ponovo matirao Onanu, kompletiravši hat-trick koji je u konačnici Chelseaju donio pobjedu.
U drugom susretu večeri Liverpool je sa 3:1 savladao Sheffield United. Anel Ahmedhodžić je kod poraženog tima igrao cijelu utakmicu.