FA Kup
Fantastičan meč na Old Traffordu, tri gola u produžecima, United slavio protiv Liverpoola
Autor: Faktor
17.03.2024. u 19:23
Sjajan meč na Old Traffordu u četvrtfinalu engleskog FA kupa odigrali su Manchester United i Liverpool. Poslije fudbalske ljeoptice više razloga za zadovoljstvo imaju domaći koji su trijumfovali rezultatom 4:3.
Poslije 90 minuta borbe bilo je 2:2. United je poveo golom McTominaya u 10. minuti, a gosti su preokrenuli golovima Mac Allistera u 44. minuti i Salaha u nadoknadi prvog poluvremena.
Produžetke za Crvene vragove izborio je Antony u 87. minuti.
Ponovo su gosti poveli u 105. minuti preko Elliotta, a u 112. minuti Rashford je poravnao na 3:3.
Kada se činilo da će putnika u polufinale odlučiti penali, Diallo je u 121. minuti zatresao mrežu Liverpoola i odveo United u narednu rundu.
Diallo je tokom slavlja zbog skidanja dresa zaradio drugi žuti karton, odnosno isključenje.