PLBiH, 12. kolo
Zrinjski kiksao na Mokrom docu: Posušje i drugi put neporaženo protiv prvaka
Fudbaleri Posušja i Zrinjskog remizirali su u 12. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.
29.10.2023. u 20:34

Duel na Mokrom docu završen je rezultatom 2:2. Gosti su dva puta vodili, a domaći se vraćali.

U drugih 45 minuta Posušje je imalo i igrača više, ali se rezultat nije mijenjao.

Zrinjski je poveo u 3. minuti golom Bilbije, a Marić je izjednačio u 24. minuti.

Plemići do novog vodstva dolaze u 33. minuti kada je pogodio Ivančić.

U 44. minuti Tarik Ramić je bez potrebe udario Kamenara i dobio direktan crveni karton. Brojčanu prednost na terenu domaći su iskoristili u nadoknadi prvog dijela kada je pogodio Dominik Begić.

U drugom dijeli svoje šanse su imali i jedni i drugi, ali promjene rezultata nije bilo. Ovaj remi najviše je obradovao lidera Borca, koji je ostao na šest bodova prednosti ispred pratioca.