Premijer liga
Uspješan debi Obuće na klupi Sarajeva, ali ne može biti u potpunosti zadovoljan
Fudbaleri Sarajeva savladali su na Mokrom docu Posušje u posljednjem susretu 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:0.
23.10.2022. u 16:21

Novi trener Sarajeva Emir Obuća je tako imao uspješan debi, iako ne može biti upotpunosti zadovoljan igrom svojih izabranika.

Posušje je u prvom dijelu prijetilo nekoliko puta preko Bobana, ali istakao se mladi Šahinović odličnim intervencijama.

Čataković je u 31. minuti imao dobru priliku iz slobodnog udarca, međutim ostalo je 0:0.

Na početku drugog poluvremena Posušje je imalo dvije dobre prilike ali je izostala realizacija.

Gol za vrijedna tri boda postigao je Hamza Čataković u 49. minuti.

Pobjeda Bordo tima mogla je biti ubjedljivija ali nedostajala je realizacija u velikom broju pokuašaja na gol Posušja.

Domaći su do kraja meča prijetili preko Bobana i Milanovića, međutim na golu je briljirao Šahinović.

Rezervista Abubakar je u 88. minuti promašio još jednu sjajnu priliku za Bordo tim.

Treba istaći da je Sarajevo od 31. minute imalo igrača više, nakon što je u redovima Posušja zbog faula nad Varešanovićem direktan crveni karton dobio Krešić.

Sarajevo je ovom pobjedom došlo na peto mjesto sa 22 boda, dok je Posušje deseto sa 15 bodova.