Odluke Izvršnog odbora
UEFA meč Belgija - Švedska registrovala rezultatom 1:1, do daljnjeg bez utakmica u Izraelu
Utakmica kvalifikacija za EURO između Belgije i Švedske koja je u ponedjeljak prekinuta na poluvremenu, a nakon terorističkog napada u kojem su ubijena dva švedska navijača u Briselu, registrovana je rezultatom 1:1.
19.10.2023. u 15:44

- Utakmica se prekida i rezultat na poluvremenu se potvrđuje kao konačan. Svaki tim dobija jedan bod. Pojedinačni žuti kartoni ostaju važeći - saopćili su iz UEFA-e.

UEFA je ovako ispunila želju dva Fudbalskog saveza Belgije i Fudbalskog saveza Švedske koji su izrazili želju da se preostalo vrijeme ne igra i da ishod na poluvremenu bude i konačan.

Belgija se već kvalificirala na EURO, dok Švedska nema matematičkih šansi za plasman kroz grupu.

Izvršni odbor UEFA-e je nakon temeljite procjene sigurnosne situacije odlučio da se u Izraelu do daljnjega neće moći igrati utakmice UEFA takmičenja.

Od FS Izraela i njegovih klubova zatraženo je da predlože alternativna mjesta/stadione izvan teritorija Izraela kako bi se njihove utakmice igrale sve dok ova odluka ostaje na snazi.