Golijada u Istanbulu
Trijumf Fenerbahčea, Balotelli naljutio Džeku i Tadića
AUTOR: Autor: Faktor
03.04.2024. u 21:31
Fenerbahče je slavio 26. pobjedu u sezoni i nastavio potjeru za Galatasarayem u borbi za naslov prvaka Turske.
Fener je večeras pred svojim navijačima slavio protiv Adana Demirspora rezultatom 4:2, a jako važan gol postigao je Edin Džeko.
Poveo je Fener u ranoj fazi, u 17. minuti meča preko Djikua.
U 25. minuti gosti su vratili stvari na početak pogotkom nestašnog Marija Balotellija.
No, to kao da je naljutilo domaće u drugom dijelu.
Prvo je Džeko u 51. minuti pogodio za 2:1 uknjiživši 19. gol u sezoni, što mu je omogućilo da se ponovo izdvoji na vrhu liste strijelaca. Džekin gol pogledajte OVDJE.
U 70. minuti neskakidašnji gol, gotovo s centra, postigao je Dušan Tadić poslije greške gostujućeg golmana. Pogledajte OVDJE.
Neizvjesnost utakmici gosti su vratili golom Barasija u 80. minuti, a pet minuta poslije Dursun ovjerava pobjedu Fenera.