Fudbaleri Željezničara od 20.45 sati na Grbavici igraju duel 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Zvijezde 09.

Željo nije riješio administrativne barijere  za fudbalere koji čekaju zvanični debi, a to su Vahid Selimović i Aleksandar Boljević pa ovaj dvojac ni večeras nije u zapisniku.

Bašić se odlučio za sljedećih 11: Muftić, Ovčina, Cocalić, Drina, Šehić, Mekić, Rustemović, Ćostić, Štilić, Amoah, Krpić

Tekstualni prijenos meča možete pratiti na portalu Faktor.ba

_________________

Kraj.

90. minut: Četiri minute nadoknade. Amoah izlazi, na terenu je Biber.

83. minut: Zicer za Zvijedu, Veličković je šutirao, Muftić spašava Želju.

81. minut: Izlazi Ćosić, u igri je Jašarević.

79. minut: Javna opomena i za Rustemovića.

76. minut: Žuti za Mekića.

75. minut: Maksimović sada sa distance, pored gola.

74. minut: Prilika za goste iz slobodnog udarca, Maksimović šalje loptu visoko preko gola.

64. minut: Drljo ne koristi odličnu šansu, Jelovac je odbranio njegov nešto lošiji udarac.

59. minut: Šehić je izašao, Gasal ušao u igru.

58. minut: GOOOOOOL. Željo vodi. Mekić je strijelac. Njegov peti gol u Premijer ligi BiH ove sezone.

55. minut: Žuti karton za Amoaha, on će propustiti naredni meč i gostovanje u Konjicu kod Igmana.

52. minut: Zicer za Amoaha, ostao je sam nakon kornera na petercu, ali njegov pokušaj glavom odlazi pored desne stative.

50. minut: Opasan napad Želje, Krpić neprecizan.

46. minut: Štilić je ostao u svlačionici, Drljo je u igri.

Kraj prvog dijela. Nema pogodaka.

45+2: Ćosić je zavrnuo sa desne strane, Krpić šutirao glavom pored gola.

45. minut: Još dvije minute dodatnog vremena.

41. minut: Ćosić je ubacio sa desne strane, Šehić hvata volej, njegov pokušaj lijevom nogom ide pored stative.

31. minut: Najljepša akcija domaćih na utakmici. Rustemović je odigrao za Krpića, ovaj ostavio petom za Štilića koji je topovski šutirao, ali lopta ide pored gola.

24. minut: Krpić trese mrežu, ali gol je poništen zbog ofsajda.

22. minut: Vadze se odvažio na šut s 25 metara, Muftić vrhovima prstiju odbija u korner.

10. minut: Ponovo prijete Plavi, Amoah nakon kornera pogađa prečku.

8. minut: Šansa za Želju, Krpić je proigrao Štilića čiji udarac je izblokiran.

1. minut: Počeo je dvoboj.

20:46 Meč sudi Elvedin Topuzović.

20:43 U timu Želje večeras nema ni povrijeđenog Brazilca Allysona.

20:35 Zvijezda 09: Jelovac, Jeremović, Tomanović, Blažević, Veličković, Vadze, Milovanović, Šapić, Vukoja, Maksimović, Danoski

20:32 U prvoj utakmici 11. kola Sloga je savladala Široki Brijeg sa 1:0, dok su Posušje i GOŠK remizirali bez pogodaka (0:0).