Fudbaleri Sarajeva su u devetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali Zvijezdu 09.

Bordo tim je slavio sa 2:0 golovima Oliveire i Radovića.

Sarajevo: Rogić, Oliveira, Hasić, Beganović, Radović, Avramovski, Aničić, Đuričković, Buljubašić, Ziljkić, Mustafić

Zvijezda 09: Damjanović, Jevremović, Blažević, Subašić, Veličković, Selorm, Ostojić, Karaklajić, Bubacarr, Maksimović, Danoski

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

________________________

Kraj. Pobjeda Sarajeva.

90. minut: Tri minute nadoknade.

90. minut: Maksimović pokušava iz slobodnog udarca, lopta se od živog zida odbila u korner.

85. minut: Pet minuta do kraja, Sarajevo pred petom pobjedom.

71. minut: Dvije promjene kod Sarajeva. Ziljkić i Hasić su van igre, na terenu su Anđušić i Kyeremeh.

64. minut: Peneranda mijenja Avramovskog.

54. minut: Ziljkić trese mrežu, ali gol je poništen zbog ofsajda.

51. minut: Avramovski pogađa stativu, u nastavku napada izblokiran Hasić.

50. minut: Damjanović brani pokušaj Đuričkovića.

48. minut: Žuti karton za Salimana.

46. minut: Nastavljen je meč. Subašić je ostao u svlačionici. U igri je Saliman.

Završeno je prvo poluvrijeme.

45+1: Javna opomena za Subašića zbog starta nad Avramovskim.

45. minut: GOOOOOOL. Sarajevo vodi 2:0. Radović matira Damjanovića. Odigrao je Radović dupli pas sa Oliveirom i u maniru napadača rutinski pogodio.

43. minut: Šansa za Zvijezdu, Danoski nije bio precizan.

38. minut: Sarajevo je imalo situaciju četiri na tri, Ziljkić je probao sve sam, ali je šutirao pored gola.

24. minut: GOOOOOOOOL. Sarajevo vodi. Strijelac je Renan Oliveira. On je pogodio glavom poslije centaršuta Beganovića s desne strane. Peti njegov gol u sezoni.

20. minut: Avramovski desnom nogom sa distance, lopta ide pravo u ruke Damjanovića.

10. minut: Prijeti i Zvijezda, Rogić odbija u korner.

8. minut: Damjanović je otišao u prazno, Avramovski sa dvadesetak metara šalje loptu pored gola, koji je bio prazan.

1. minut: Počela je utakmica.