Kvalifikacije za EP
TOK UTAKMICE/Bosna i Hercegovina - Portugal 0:5
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras od 20.45 sati protiv favoriziranog Portugala igra meč osmog kola grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
16.10.2023. u 19:33

Zmajeve samo pobjeda ostavlja u borbi za drugu poziciju u grupi pred dvije novembarske utakmice protiv Luksemburga i Slovačke.

Neće biti lako, to je jasno. Portugal je jedna od najboljih evropskih reprezentacija koju Zmajevi nisu uspjeli savladati iz pet pokušaja. Četiri puta su se radovali Porugalci, jedan meč završen je bez pobjednika.

Kada je u pitanju 11 fudbalera na koje se odlučio selektor BiH Savo Milošević, nije bilo promjena u odnosu na ekipu koja je u petak od prve minute istrčala na travnjak u Vaduzu .

Bosna i Hercegovina: Šehić, Dedić, Barišić, Hadžikadunić, Kolašinac, Cimirot, Pjanić, Rahmanović, Demirović, Stevanović, Džeko

Portugal: Diogo Costa, Dalot, Ruben Dias, Goncalo Inacio, Joao Cancelo, Bruno Fernandes, Danilo, Otavio, Rafael Leao, Joao Felix, Ronaldo

Tekstualni prijenos utakmice možete pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________________

Kraj meča. BiH ostala bez matematičkih šansi za plasman na EURO.

90. minut: Dvije minute nadoknade, Zmajevi pred jednim od najtežih poraza u historiji.

72. minut: Ne može Šehić nastaviti meč, mijenja ga Vasilj. Igru je napustio i Barišić, zamijenio ga je Gojković.

70. minut: Šehić se žali na povredu.

65. minut: Hamulić je zamijenio Stevanovića. Kod Portugala su izašli Ronaldo i Leao, a ušli Jota i Neto.

63. minut: Danilo blokira Stevanovića, BiH i dalje bez udarca prema golu.

60. minut: Portugal i dalje drži sve pod kontrolom, nema golova u nastavku.

46. minut: Hadžiahmetović je zamijenio Rahmanovića, a Gazibegović je u igri umjesto Demirovića.

Zmajevi u prvom poluvremenu nisu uputili niti jedan udarac prema golu Portugala.

Kraj prvog dijela. Portugal ima čak pet golova prednosti.

43. minut: GOOOOOOOL. Linijski sudija ponovo je napravio lošu procjenu, VAR se uključio, a pogodak Felixa koji je prethodno poništen zbog ofsajda je priznat.

41. minut: Felix pogađa, gol je poništen zbog ofsajda.

32. minut: GOOOOOOOL. Sada je Cancelo pogodio devedesetku. Blamaža Zmajeva u Zenici.

25. minut: GOOOOOOOOL. Potop. Sada Fernandes trese mrežu.

21. minut: GOOOOOOOL. Priznat je pogodak Ronalda nakon provjere snimka.

20. minut: Felix za Ronalda, koji trese mrežu, ali je podignuta ofsajd zastavica. Mnogo igrača BiH ispalo je na polovini Portugala...Sudija čeka potvrdu iz VAR sobe da li se radilo i nedozvoljenoj poziciji.

18. minut: Odličan napad Portugala, zicer za Fernandesa, ali on sa deset metara šutira pored gola.

5. minut: GOOOOOL. Precizan je Ronaldo, vodi Portugal.

4. minut: Ronaldo će šutirati.

3. minut: Penal za Portugal! Felix je šutirao, sudija je mišljenja da je Barišić igrao rukom nakon što se lopta odbila od jednog našeg igrača.

1. minut: Krenuo je duel.

20:45 Navijači BiH uzvikuju Savez napolje i Vico, pederu.

20:41 U toku je intoniranje himni, na stadionu je i manja grupa portugalskih navijača.

20:40 Igrači su na terenu.

20:36 Zmajevi su u tekućim kvalifikacijama slavili dvije domaće pobjede (Island, Lihenštajn), a puni plijen iz Zenice odnio je Luksemburg.

20:21 Tribine stadiona Bilino polje već su ispunjene.