Peto kolo
TOK UTAKMICE/Alkmaar - Zrinjski 1:0
Fudbaleri Zrinjskog poraženi su od AZ Alkmaara u dvoboju 5. kola grupe E Konferencijske lige.
30.11.2023. u 17:45

Alkmaar je slavio rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Pavlidis iz penala u 59. minuti.

Zrinjski je ostao bez šansi da izbori evropsko proljeće, kolo prije kraja grupne faze Konferencijske lige.

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

________________________

Kraj u Alkmaaru.

88. minut: Centaršut Ćorluke, Sabljić je pokušao glavom, no nije bilo opasnosti po Alkmaar.

80. minut: Ćorluka je prošao po desnoj strani, centrirao je, lopta je išla u gol, a krajnjim naporom domaći golman odbija u korner.

71. minut: Šansa za Mihailovića, brani Marić. Lopta se odbila do Pavlidisa, a i njegov udarac brani Marić. Na kraju je signalizirana i nedozvoljena pozicija u kojoj je bio grčki napadač i strijelac jedinog gola na meču.

68. minut: Žuti karton za Penetru zbog prekršaja nad Bilbijom na centru.

65. minut: Kiš je u igri umjesto Senića. Zlomislić se vraća na stopersku poziciju.

65. minut: Na nosilima Senić napušta teren.

64. minut: Senić se žali na povredu. Zrinjski bi mogao biti u problemu ako Senić ne bude mogao nastaviti meč, s obzirom da je izbor na stoperskim pozicijama jako sužen.

61. minut: Zrinjski trenutno diše "na škrge". Krenuli su domaći i po drugi pogodak.

60. minut: Javna opomena  za Malekinušića. Nogu u glavu dobio je Mihailović.

60. minut: Sabljić mijenja Hrvanovića.

59. minut: GOOOOOL. Pavlidis siguran. Vodi AZ Alkmaar 1:0.

58. minut: Penal za Alkmaar. Ćuže je oborio Pavlidisa.

56. minut: Velika šansa za Alkmaar, Pavlidis je ubacio, Mihailović promašio loptu, Malekinušić izbacuje u korner.

55. minut: Mihailović je oprobao šut sa distance, lopta ide visoko preko gola.

51. minut: Hrvanović je ostao  na zemlji, dobio je lakat u lice, igrači Alkmaara nisu izbacili loptu pa su nastale i male varnice na terenu. Brzo se sve smirilo.

48. minut: Sugawara šutira, lopta ide preko gola.

47. minut: Duel Radića i Mihailovića, prekršaj za domaće. Prilika da domaći pokušaju ugroziti Marića direktno iz slobodnog udarca.

46. minut: Nastavljen je meč.

Kraj prvog dijela. Nema pogodaka. Prema zvaničnoj UEFA statistici, Zrinjski nije imao pokušaja prema golu, a Alkmaar ih je imao devet. Domaći su izveli i 12 kornera, Zrinjski jedan.

45+4: Pavlidis je dobio prostor, izborio se za udarac, ali lopta ide pored gola.

45+2: Fudbaleri Zrinjskog su u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena napravili prvi prekršaj na utakmici. Nevjerovatno!

45. minut: Četiri minute nadoknade, najviše zbog one VAR provjere kada se pregledavala diskutabilna situacija iz šesnaesterca Zrinjskog.

40. minut: Pet minuta do odlaska na odmor, mreže i dalje miruju.

26. minut: Još jedan opasan napad Alkmaara, domaći su ponovo izblokirani i još jednom sugerišu da je neko od fudbalera Zrinjskog igrao rukom, no sve je čisto...

25. minuta: Nema penala za domaće. Korner za Alkmaar.

24. minut: Ukrajinski sudija i sam će pogledati snimak...

22. minut: Šansa za Alkmaar, Poku šutira poslije povratne lopte Pavlidisa, Malekinušić spašava čist pogodak. Provjerava se da li je igrač Zrinjskog igrao rukom tokom ove situacije.

12. minut: Opasan napad Zrinjskog, Ćorluka je probio po desnoj strani i iz šesnaesterca uputio prizeman centaršut, ali čuvar mreže Alkmaara otklanja opasnost.

11. minut: Glavom je pokušao Pavlidis, pravo u ruke Marića.

5. minut: Opasnost pred golom Marića, na kraju Bilbija blokira Van Bommela.

1. minut: Počela je utakmica.

18:35 Oleksii Derevinsky, arbitar iz Ukrajine, dijelit će pravdu u Nizozemskoj.

18:33 U Alkmaaru će igrače dva tima dočekati niska temperatura, svega jedan stepen iznad nule.

Zrinjski je jedinu pobjedu u Konferencijskoj ligi ostvario upravo protiv Alkmaara kada je u Mostaru bilo 4:3. Dogodilo se tada pravo čudo s obzirom na to da su gosti vodili sa 0:3.

Bh. prvak kao i nizozemski predstavnik na kontu imaju po tri boda.

Lideri na tabeli su Legija i Aston Villa sa devet osvojenih bodova.