TOK UTAKMICE / Zrinjski - Posušje 0:1
Fudbaleri Zrinjskog poraženi su od Posušja u zaostalom meču 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.
13.09.2023. u 18:20

Meč se trebao igrati krajem jula, ali je odgođen zbog nastupa Mostaraca u evropskim takmičenjima.

Duel na stadionu Pod Bijelim brijegom sudio je Admir Musić iz Sarajeva, a asistirali su mu sugrađani Emir Zahiragić i Amir Kadić.

ZRINJSKI: Marić, Barišić, Senić, Ćorluka, Čanidžija, Malekinušić, Ivančić, Kiš, Ćuže, Prskalo, Tičinović.

POSUŠJE: Galić, Vrgoč, Kamenar, Mandić, Begić, Da Silva, Marić, Bešlić, Maglica, Babić, Boban.

Tekstuelni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________

90. minut: Kraj na stadionu Pod Bijelim brijegom, Posušje je slavilo sa 1:0.

88. minut: Ivančić je pokušao uhvatiti volej u padu, ali je šutirao preko gola.

87. minut: Sve je manje vremena za Zrinjski. Prvak BiH je na pragu prvog poraza.

83. minut: Bilbija glavom šutira pored gola.

78. minut: Prilika za Posušje, ali je izblokiran pokušaj Bešlića. Korner za goste.

73. minut: Bilbija iz slobodnjaka šutira pored gola.

64. minut: Dominik Begić je dobio drugi žuti karton i gosti će do kraja imati igrača manje.

50. minut: U nastavku meča Mostarci su krenuli po izjednačenje i preokret.

45. minut: Poluvrijeme u Mostaru, Zrinjski je nemoćan.

45. minut: Mandić šutira pored gola Zrinjskog.

33. minut: Zrinjski je nakon pola sata igre uputio prvi udarac u okvir gola. Pokušao je Tičinović, brani Galić.

21. minut: Opet prijeti Posušje, a sada Marić brani udarac Mandića.

15. minut: Još jedna prilika za goste, ali Kamenar iz dobre pozicije šutira pored gola.

10. minut: GOOOOLLLLLL! Posušje vodi u Mostaru, Boban je strijelac.

6. minut: Uvodni dio meča pripada gostima sa Mokrog doca.

1. minut: Počeo je meč u Mostaru.

18:25 sati: Nemanja Bilbija, napadač Zrinjskog i jedini A reprezentativac iz PLBiH ostao je na klupi.

18.20 sati: Poštovati čitatelji portala Faktor.ba dobro došli na tekstuelni prijenos utakmice Zrinjski - Posušje.