PLBiH, 14. kolo
TOK UTAKMICE / Velež - Zrinjski 3:0
Mostarski gradski derbi između Veleža i Zrinjskog odigran je večeras od 18 sati u Vrapčićima u 14. kolu fudbalske Premijer lige BiH.
13.11.2023. u 17:08

U prvom susretu ove dvije ekipe u tekućoj sezoni Plemići su na svom terenu nadigrali gradskog rivala sa 3:0, a Rođeni su se večeras revanširali istom mjerom i slavili su sa 3:0.

Velež: Hadžikić, Oreč, Pršeš, Hrkač, Guliashvilli, Suljić, Šikalo, Haskić, Šturm, Vehabović i De Oliveira.

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Senić, Memija, Čanađija, Ramić, Ćuže, Bilbija, Jukić i Maglica.

Tekstualni prijenos bitke za Mostar mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________

90. minut: Kraj! Velež je slavio sa 3:0.

90. minut: Crveni karton za Filipa Bradarića!

79. minut: GOOOOOOOOOOLLLLLLL! Guliashvili pogađa za 3:0. Pogriješio je Senić, a to koristi Guliashvili i novim golom po svemu sudeći riješava pitanje pobjednika.

74. minut: Nastavljen je derbi.

70. minut: Opet je Peljto uzeo loptu u ruke i prekinuo meč. Navijači Veleža su priredili vatromet, a jedna raketa je prošla blizu Kiša...

66. minut: Bilbija je pokušao iz slobodnjaka, ali lopta ide preko gola.

65. minut: Zrinjski je sve opasniji.

62. minut: Opasno je pred golom Veleža. Memija je ubacio, Oreč pokušao izbiti, a lopta se odbila od Bilbije i završila u rukama golmana Veleža.

57. minut: Hrkač je sada pogriješio na polovini Veleža, ali Ćuže ne pogađa okvir gola.

53. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLLLL! Velež je udvostručio prednost. Čanađija je pogriješio, Guliashvili je presjekao loptu i izašao sam pred Marića, te ga matirao za 2:0.

51. minut: Sada Hadžikić spašava Rođene. Bilbija je uposlio Kiša, ali golman domaćih napušta kazneni prostor i izbija loptu u aut.

47. minut: Prvi prijeti Velež. oreč je šutirao, lopta je kliznula, ali je Marić uspio loptu izbaciti u korner.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme, Velež vodi sa 1:0.

42. minut: GOOOOOLLLLLLLLL! Velež vodi, pogodio je Nermin Haskić! Vehabović je ubacio sa desne strane, a Haskić rutinski matirao golmana zrinjskog.

40. minut: Peljto je sada okupio trenere i kapitene obje ekipe i održao im predavanje. istovremeno, sa tribina se čula gromoglasna podrška Palestini.

38. minut: Opet je prekinut derbi. Sada Peljto traži da se sa tribina ukloni sporni transparent.

37. minut: Opasno je pred golom Zrinjskog. Suljić je pokušao uposliti Guliashvillija, ali Marić reaguje.

18:58 sati: Nastavljen je susret nakon dvadesetak minuta pauze.

18:56 sati: Igrači su izašli na teren, derbi će se nastaviti uz upozorenje da će svako naredno korištenje pirotehnike značiti i pražnjenje tog dijela tribine!

18:53 sati: Igrači su još u svlačionicama, a Sport1 je objavio sukob Ultrasa i osiguranja, koji možete pogledati OVDJE.

41. minut: Kordon policije je ispred Ultrasa, situacije se smirila, ali ekipe su još u svlačionici. Komentator sa Arena Sport TV najavljuje mogućnost da bi mogla biti ispražnjena tribina na kojoj su navijači Zrinjskog.

33. minut: Sukob redara i navijača Zrinjskog! Stigla je i policija, a Peljto je prekinuo derbi i povlači ekipe sa terena! Prvo je došlo do sukoba Ultrasa sa redarima, a potom je stigla i policija. Razlog prekida? Navijači Zrinjskog su ubacivali baklje u teren i nekoliko njih je napustilo kavez i utrčalo u teren.

19. minut: Velež i dalje napada, sada je Guliashvilli izborio korner.

7. minut: Opasno je bilo pred golom Zrinjskog. Dva puta je prijetio Guliashvilli, ali je Marić oba puta spasio Plemiće.

4. minut: Ubacio je Jukić, a Maglica nije najbolje zahvatio loptu.

2. minut: Požutio je Vehabović nakon oštrog prekršaja nad Memijom na sredini terena.

1. minut: Počeo je mostarski derbi. Glavni sudija je Irfan Peljto.

17:59 sati: Minuta šutnje za poginule trenera i igrača FK Sloga iz Bosanske Otoke.

17.50 sati: Dobro došli na tekstualni prijenos utakmice Velež - Zrinjski.