Liga prvaka
TOK UTAKMICE: Urartu - Zrinjski 0:1
Fudbaleri Zrinjskog, aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine, danas su u Yerevanu otvorili novu sezonu sudarom s armenskim prvakom Urartuom u susretu prvog kola kvalifikacija UEFA Lige prvaka.
11.07.2023. u 15:55

Plemići su slavili sa 1:0 golom Mateja Senića u 89. minuti.

Trrener Krunoslav Rendulić u prvoj utakmici nije mogao računati na povrijeđene Ivana Jukića i Slobodana Jakovljevića, a Mostarci su igrali u formaciji 4-3-3. Od prve minute zaigrali su: Marić, Ćorluka, Senić, Barišić, Marin, Stanić, Čanađija, Ivančić, Tičinović, Malekinušić i Bilbija.

Urartu je igrao u sastavu: Melikhov, Piloyan, Margaryan, Tsymbaliuk, Salou, Antwi, Sabua, Iwu, Marcos, Grigoryan, Maksimenko.

____________________

90. minut: Kraj u Yerevanu, velika pobjeda Zrinjskog!

90. minut: Piloyan je pokušao makazicama, ali lopta ide preko gola.

90. minut: Igrat će se sedam minuta sudijske nadoknade.

89. minut: GOOOOOLLLLLLL! Zrinjsko vodi 1:0, strijelac je Senić!

83. minut: Polyakov iz slobodnjaka šutira preko gola.

77. minut: Pogriješio je Barišić, ali Marić brani udarac Sanoga, kojeg je, čini se, iznenadio poklon defanzivca mostarskog tima.

69. minut: Pokušao je Iwu sa 30-ak metara, ali Marić uz male poteškoće uspjeva spasiti gol Zrinjskog.

65. minut: Dobra prilika za Zrinjski, ali je odbrana domaćih uspjela otkloniti opasnost.

54. minut: Margaryan iz slobodnjaka pogađa prečku. Zrinjski je sada imao mnogo sreće.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme, bez golova - 0:0.

44. minut: Ispala je odbrana Zrinjskog, ali udarac Marcosa ide pored gola.

36. minut: Već u narednom napadu Malekinušić glavom pogađa stativu.

35. minut: Opet prijeti Urartu. Prvo je Ćorluka izbacio loptu u korner, a u nastavku akcije Iwu šutira pored gola.

33. minut: Žuti karton za Margaryana, kapitena domaćih, koji je pokušao simulirati prekršaj za najstrožiju kaznu.

29. minut: Prijete i domaći. Kratko su kombinovali nakon kornera, ali je odbrana Mostaraca na kraju otklonila opasnost.

20. minut: Sada je pokušao Čanađija, ali je sa dvadesetak metara šutirao pored gola.

6. minut: Sada je probio Ćorkluka, ali njegova povratna lopta nije pronašla nikog od igrača u bijelim dresovima.

4. minut: Velika prilika za Zrinjski. Bilbija je glavom spustio loptu za Malekinušića, koji šutira iz neposredne blizine, ali je njegov pokušaj izblokiran. Lopta je završila u kornera.

1. minut: Počeo je meč, sretno Mostarci!

16:59 sati: Zrinjski će imati podršku u Armniji.

16:50 sati: Dobro došli na tekstualni prijenos utakmice Urartu - Zrinjski.