Konferencijska liga
TOK UTAKMICE / Tobol - Zrinjski 1:1
Fudbaleri Zrinjskog remizirali su protiv Tobola u revanš susretu trećeg pretkola UEFA Konferencijske lige - 1:1.
11.08.2022. u 15:45

Prvak BiH iz prvog meča u Mostaru imao je prednost od jednog gola i stioga je osigurao plasman u play-off za ulazak u grupnu fazu.

Tekstualni prijenos utakmice Tobol - Zrinjski mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.
___________________

90. minut: Završen je meč Tobol - Zrinjski 1:1. Mosraci su izborili plasman u play-off Konferencijske lige.

90. minut: Tošić iz slobodnjaka šutira preko gola.

90. minut: Igrat će se šest minuta sudijske nadoknade.

90. minut: Domaći su tražili penal, ali belgijski sudija nije nasjeo na simuliranje Sergeeva.

88. minut: Prijeti Tobol i sa igračem manje.

80. minut: Crveni karton za golmana Tobola! Mokin je istrčao van svog kaznenog prostora da presječe jednu loptu, ali je igrao rukom, a belgijski sudija pokazao mu je direktan crveni karton.

76. minut: Pokušao je i Tošić, ali je neprecizan.

73. minut: Nova prilika za Sergeeva, koji kasni na ubacivanje sa desne strane.

68. minut: Velika prilika za domaće, ali Sergeev iz izgledne pozicije ne pogađa okvir gola.

65. minut: Zrinjski pogađa stativu. Janković je gađao sa 25 metara, ali je umjesto mreže, lopta pogodila okvir gola.

53. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! Tobol je izjednačio, Deble je pogodio na asistenciju Tošića.

50. minut: Janković je ponovo pokušao iz kornera, ali golman Tobola je sada na oprezu.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Kazahstanu, gdje Zrinjski vodi sa 1:0, a strijelac je bio Ćuže.

41. minut: Janković je oduzeo loptu u opasnoj zoni, šutirao je sa vrha šesnaesterca, ali lopta ide pored gola.

39. minut: Zrinjski ponovo prijeti. Jukić je ušao s lijeve strane i šutirao je pored gola.

34. minut: GOOOOOOLLLLLLLLL! Zrinjski vodi u Kazahstanu, Ćuže je pogodio.

31. minut: Čondrić je "zaplivao" u prazno, ali igrači Tobola ne koriste grešku golmana Zrinjskog.

30. minut: Bilbija je bio u dobroj poziciji, ali je oklijevao, pa je odbrana domaćih otklonila opasnost.

22. minut: Domaći traže jedanaesterac, no nije se oglasio sudija.

19. minut: Prijeti Bilbija, ali brani golman kazahstanskog tima.

15. minut: Zharynbetov sa vrha šesnaesterca šutira pored gola.

9. minut: Odgovorio je Zrinjski preko Barišića, koji nakon kornera glavom šutira preko gola.

5. minut: Zaprijetio je Tobol, sjajna asistencija Tošića, Deble je šutirao iz prve, Čondrić brani.

1. minut: Počeo je meč u Kazahstanu, sretno Zrinjski.

15:53 sati: Mostarci će biti oslabljeni neigranjem suspendovanih Ćorluke i Mandića, dok Memija nije dobio vizu za Kazahstan. Trener Sergej jakirović na teren je od prve minute poslao sljedeći sastav: Čondrić, Tičinović, Magdić, Barišić, Savić, Maglica, Jukić, Janković, Ilinković, Čuže i Bilbija.

15.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobro došli na tekstualni prijenos meča Tobol - Zrinjski.