Evropska liga
TOK UTAKMICE: BATE Borisov - Sarajevo 0:0, Zrinjski - Malmö 1:0
Sarajevo i Zrinjski oprostili su se od Evrope. Prvak je remizirao u Borisovu (0:0), dok su Plemići savladali Malmo s 1:0
15.08.2019. u 18:46

BATE Borisov: Chichkan, Filipović, Yablonski, Dragun, Skavysh, Rios, Stasevich, Volkov, Baga, Simović i Moukam.
Rezerve: Chernik, Berezkin, Dubajić, Kopitović, Willumsson, Bessmertny, Tuominen.

FK Sarajevo: Kovačević, Lazić, Hebibović, Gavrić, Velkoski, Šišić, Letić, Đokanović, Šerbečić, Handžić, Tatar.
Rezerve: Dizdarević, Šabanović, Ahmetović, Milanović, Mustafić, Guzina, Kurdić.

ZRINJSKI: Brkić, Čurjurić, Šovšić, Barbarić, Lendrić, Jakovljević, Rustemović, Mandić, Tičinović, Kadušić, Govedarica.
Rezerve: Soldo, Gojković, Čirjak, Zlomislić, Stojkić, Stanić, Bencun.

MALMÖ: Dahlin, Larsson, Knudsen, Safari, Lewicki, Bachirou, Rosenberg, Christiansen, Bengtsson, Antonsson, Nielsen.
Rezerve: Melicharek, Rieks, Traustason, Molins, Gall, Rakip, Innocent.

__________________________________________________________________________

Završena je i utakmica u Borisovu, BATE - Sarajevo 0:0!

Kraj na Pecari, Zrinjski je s 1:0 savladao Malmo.

90+1: Zrinjski vodi protiv Malmoa! Šovšić je pogodio iz penala!

90.min.: Manje naguravanje Velkoskog i Touminena okončano žutim kartonima za oba fudbalera.

90. min.: Dobra prilika za Šerbečića, no golman domaćeg tima ponovo dobro reaguje.

85. min.: Udarac Lazića glavom poslije desetog kornera Bordo tima brani Chichkan.

84. min.: Deveti korner za Sarajevo na večerašnjem susretu...

81. min.: Prvi žuti karton za domaći tim.

74. min.: Kovačević rješava opasnu situaciju pred golom Sarajeva.

73. min.: Posljednja izmjena Musemića, Gavrića je zamijenio Milanović.

72. min.: Ofanziva Sarajeva u ovim trenucima, Velskoski izbori novi korner.

71. min.: Konfuzija u odbrani BATE-a, domaći tim blokira udarac Hebibovića.

70. min.: Stashevich je pokušao iz daljine, Kovačević siguran.

70. min.: Bez golova na Pecari, Stojkić je u 65. minuti zamijenio Mandića.

68. min.: Anton Chichkan brani udarac Velskoskog.

67. min.: Šesti korner z Bordo tim nakon što je udarac Letića izblokiran.

63. min.: Prvi korner za Sarajevo u drugom poluvremenu.

61. min.:
Udarac Velskoskog završava u bloku domaćeg tima.

59. min.: Gužva u šesnaestercu Sarajeva nakon kornera, ali Šišić je to očistio...

54. min.: Kovačević ispod prečke vadi loptu poslije udarca Stashevicha.

53. min.: Mersudin Ahemtović je na terenu umjesto Benjamina Tatara.

49. min.: Dobra intervencija Kovačevića.

47. min.: Hebibović šutirao neprecizno iz velike udaljenosti.

46. min.: Označen je i početak drugog dijela na meču Zrinjski - Malmo.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme u Borisovu.

Završeno je i prvo poluvrijeme na Pecari, mreže su mirovale u prvih 45 minuta.

Kraj prvog poluvremena u Borisovu.

45. min.: Mustafić je "požutio", ponovo dva fudbalera Sarajeva na poziciji zadnjeg veznog imaju po javnu opomenu.

43. min.: Lazić čisti pred golom Sarajeva...

41. min.: Dobar pokušaj Hebibovića glavom, Chichkan izbacuje u korner.

39. min.: Previše grešaka u veznom redu Sarajeva...Korner za bh. prvake.

36. min.: Greška Mustafića prošla je nekažnjeno...

33. min.: Musemić je morao reagovati s ranom izmjenom. Zbog činjenice da su Đokanović i Gavrić, dva zadnja vezna radno dobila žute kartone, Mustafić je zamijenio Đokanovića.

32. min.: Sarajevo u posljednjih nekoliko ima problema s predajom lopte...

30. min.: Lazić otklanja opasnost, a potom je fortuna bila na strani Sarajeva, u dva navrata...

30. min.: Pregršaj Gavrića na ivici šesnaesterca, žuti karton za veznjaka Bordo kluba.

26. min.: Stashevich je bio bliži od Yablonskog, no lopta je, srećom po Sarajevo, ponovo otišla pored stative.

24. min.: Yablonski šutira pored gola...Nije to uopće bilo bezazleno, pogotovo pozicija iz koje je Yablonski šutirao.

21. min.: Šerbečić je dobro intervenisao, BATE će izvesti treći korner.

18. min.: Čurjurić je centrirao, no loptu nije baš najbolje prihvatio Ivan Lendrić.

16. min.: Moukam šutira preko gola Kovačevića.

15. min.: Prvi korner za BATE, prethodno je Đokanović bio neoprezan na sredini terena.

13. min.: Drugi korner za Sarajevo, ovoga puta sa desne strane.

11. min.: Prvi udarac u okvir gola na utakmici uputili su fudbaleri Sarajeva, no šut Handžića s nekih 20 metara bez problema je ukrotio golman BATE-a.

10. min.: Dobar prodor Šišića po lijevoj strani, no slab centaršut nije došao do nekog od fudbalera u bordo opremi.

6. min.: Trener Malmoa je već startu utakmice morao napraviti prvu izmjenu. Antonssona je zamijenio Molins.

6. min.: Udarac Gavrića je izblokirala odbrana BATE-a.

5. min.: Prvi korner za Sarajevo.

3. min.: Odbrana BATE izašla je dosta visoko na početku utakmice.

1. min.: Žuti karton zaradio je Đokanović, što svakako nije dobro za nastavak utakmice.

1. min.: Počele su utakmice na Borisov Areni i Pecari.