Premijer liga, 19. kolo
TOK UTAKMICA / Željezničar - Široki Brijeg 1:0, Tuzla City - Radnik 2:2
Dvije posljednje utakmice jesenjeg dijela sezone u Premijer ligi BiH odigrane su danas na Grbavici i Tušnju.
05.12.2021. u 14:50

Željezničar je na Grbavici savladao Široki Brijeg (1:0), dok su Tuzla City i Radnik remizirali (2:2).

Tekstualne prijenose mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

__________________

90. minut: Završene su utakmice na Grbavici i Tušnju, a time je završena i jesenja polusezona. Hvala Vam što ste bili uz Faktor, odmorite do februara.

90. minut: Sudijska nadoknada je na Grbavici. Čarke na terenu, nakon prekršaja na sredini terena. Sve se brzo smirilo.

90. minut: GOOOOOOOLLLLLLL! Šarić je pogodio za 2:2 na Tušnju.

75. minut: Još jedna prilika za Želju, ali Mekić sa pet metara šutira pored gola.

71. minut: Velika prilika za Želju. Drina je šutirao glavom, a Brekalo je sa gol-linije izbio loptu u polje.

63. minut: GOOOOOOOLLLLLLLL na Tušnju. Siguran sa bijele tačke bio je Krpić.

63. minut: Velika prilika za Široki, ali nema promjene rezultata.

62. minut: Penal za Tuzla City!

57. minut: Katastrofalna greška Bendera, ali ne koriste to igrači Širokog Brijega.

53. minut: Tuzla City je imao dvije dobre prilike, ali Mišić i Krpić nisu uspjeli osigurati prednost domaćima.

48. minut: Zec je pokušao iz okreta, ali izblokiran.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završena su prva prva poluvremena na Grbavici i Tušnju.

43. minut: Slab šut Crnčevića, brani sada Miškić.

38. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLLL! Željo vodi golom Subašića. Fudbaler Želje šutirao s vrha šesnaesterca i uhvatio Miškića na krivoj nozi.

36. minut: Miškić opet spašava Širokobriježane. Sada brani pokušaj Mujezinovića.

35. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLLL na Tušnju, domaći su izjednačili. Krpić je strijelac.

33. minut: Mujan je sada šutirao, ali neprecizno. Ostaje 0:0 na Grbavici.

31. minut: Nova šansa za Želju, Mekić je šutirao, a Miškić uz pomoć stative spašava svoj gol.

27. minut: Zaprijetio je i Široki Brijeg. Vukoje nije uspio pogoditi sa nekoliko metara.

23. minut: Miškić je u narednom napadu odbranio udarac Mujezinoviću. Potom je Zec bio u situaciji jedan na jedan, zaobišao je Mišikća, ali je pao i tražio novi penal, no Sivac je odmahnuo rukom.

22. minut: Zec nije realizovao jedanaesterac, promašio je cijeli gol!

21. minut: Penal i za Željezničar! Medić je srušio Subašića.

21. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Radnik vodi na Tušnju.

19. minut: Penal za Radnik! Morris je srušio Pantelića.

16. minut: Nakon kornera na odbijenu loptu je natrčao Malić, ali je njegov udarac izblokiran.

10. minut: Blagi pritisak Željezničara, ali bez konkretnijih prilika.

8. minut: Velika šansa za Radnik. Todorov je izašao pred Brajlovića i umjesto normalnog šuta pokušao je lob, a Brajlović lagano brani njegov pokušaj.

6. minut: Teren Željinog stadiona je natopljen vodom, uvjeti za igru su jako teški.

1. minut: Počeo je meč na Grbavici.

14:52 sati: Kiša koja je padala tokom dana u Sarajevu napravila je velike probleme na Grbavici, gdje je teren pod vodom.

14.50 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 19. kola PLBiH.