TOK UTAKMICA / Tuzla City - Radnik 2:0, Željezničar - Olimpik 1:2, Borac - Široki Brijeg 2:1
Nakon tri susreta 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine koja su odigrana u subotu, danas su na programu još tri meča. Tuzla City je s 2:0 savladao Radnik, dok je Olimpik nakon preokreta porazio Željezničar s 2:1. Od 19 sati u Banjoj Luci snage će odmjeriti Borac i Široki Brijeg. Direktan tekstualni prijenos pratite na našem portalu.
25.04.2021. u 14:02

Kraj utakmice u Banjoj Luci. Borac je sa 2:1 savladao Široki Brijeg u posljednjem susretu 27. kola PLBiH.

88. minut: GOOOL! Stojan Vranješ pogađa za 2:1. Ovo je deseti pogodak kapitena Banjalučana u ovoj sezoni.

84. minut: Centaršut Zilkića pogađa prečku.

83. minut: Ofanzivac Borca, pokušaj Vranješa je izblokiran. Korner je za domaće.

82. minut: Brtan šalje loptu preko gola.

77. minut: Moraitis u igri umjesto Mehanovića...

75. minut: Ćorić je imao dobru priliku, ali šutira pored gola.

74. minut: GOOOL! Rezervista Jurić je donio izjednačenje poslije asistencije Vukoje.

72. minut: Žuti karton za Dujakovića.

71. minut: Sjajna intervencija Miškića, spasio je siguran gol tako što je skinuo zicer Vranješu.

67. minut: Dobra prilika za Borac, no Dujaković je šutirao direktno u Miškića.

66. minut: Dobro su kombinovali Ćorić i Zilkić, a na kraju je Mehanović loptu poslao preko gola.

62. minut: Žuti karton za trenera Borca Marka Maksimovića.

57. minut: Subić šutira preko gola, sa nekih 12-13 metara iskosa sa lijeve strane.

47. minut: Dobra prilika za Široki, Uzelac je uspio izblokirati...

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Karačić je odlučio napraviti prvu izmjenu već na startu drugog dijela, Jurić je zamijenio Ikića.

Kraj prvog poluvremena nakon kojeg Borac vodi 1:0.

45. minut: Minuta sudijske nadoknade.

36. minut: Slobodan udarac za Borac sa nekih 19-20 metara, sa sredine... Vranješ je šutirao pored gola.

30. minut: GOOOL! Vranješ je nepogrešiv s bijele tačke.

29. minut: Penal za Borac. Stanić je srušio Vojnovića prema mišljenju sudije Mulahasanovića.

27. minut: Subić promašuje veliku šansu za domaće.

24. minut: Najbolja prilika za Široki u dosadašnjem dijelu susreta, Pavlović je šut Stanića skrenuo u korner.

18. minut: Borac je bio u dobroj kontri, no šut Mehanovića je izblokiran.

13. minut: Zilkić je zaprijetio, Miškić siguran...

11. minut: Dosta dobar tempo u uvodnim minutama susreta na Gradskom stadionu u Banjoj Luci

6. minut: Ćorić je "požutio" nakon neopreznog starta, prva javna opomena na utakmici.

1. minut: Počeo je zadnji susret 27. kola PLBiH. Prvi s centra krenuli su fudbaleri Borca.

Kraj utakmice! Olimpik osvaja tri važna boda u borbi za opstanak!

90. +4: Korner za Željezničar, jedna od posljednjih prilika za domaći sastav.

90. minut: Četiri minute sudijske nadoknade.

85. minut: Gužva pred golom Hadžića, Hrelja je bio u dobroj situaciji, no odbrana Olimpika je otklonila opasnost.

84. minut: Korner za Željezničar, utakmica ulazi u sam finiš...

73. minut: GOOOL! Olimpik dolazi do preokreta na Grbavici! Šišić je pogodio uz nespretnu intervenciju mladog Muftića.

71. minut: Juričić je zamijenio Zeca.

68. minut: Žuti karton za Sinišu Stevanovića.

66. minut: Bajraktarević mijenja povrijeđenog Gavrića u sastavu Olimpika.

62. minut: Hrelja i Mujezinović ulaze umjesto Velesinovića i Bekrića.

61. minut: Dobru akciju Željezničara osujetila je ofsajd pozicija Zeca.

60. minut: Loš šut Bekrića iz slobodnog udarca završava u živom zidu.

60. minut: Žuti karton za Gavrića, slobodnjak za Plave iz jako dobre pozicije.

56. minut: Centaršut Bekrića odbrana Olimpika skrenula je u korner, koji nije donio ništa za domaći sastav.

55. minut: Žuti karton za Isića, nakon oštrog starta nad Veselinovićem.

55. minut: Vrhovac se poigravao, Plavi su prošli nekažnjeno.

53. minut: Opasna situacija pred golom Olimpika poslije centaršuta Bekrića: Hadžić je loptu boksovao, a ona je pogodila Vrhovca i odbila u gol-aut.

51. minut: Duel Horića i Zeca, slobodni udarac za Želju iskosa sa lijeve strane... Medicinska pomoć ukazuje se obojici.

49. minut: Dobra prilika za Željezničar! Veselinović iz dobre pozicije šutira pored gola.

47. minut: Katastrofalan pokušaj Čurjurića iz slobodnjaka, iz dobre pozicije šutira visoko preko gola.

18:04 - ŠIROKI BRIJEG će protiv Borca igrati u sastavu: Miškić, Medić, Obšivač, Mašić, Jurilj, Šabić, Stanić, Vukoja, Zachara, Musa, Ikić.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu Grbavica.

17:54 - Poznat je sastav Borca za večerašnji susret protiv Širokog Brijega. Maksimović je za utakmicu 27. kola PLBiH odabraos sljedećih 11 igrača: Pavlović, Uzelac, Ćorić, Ziljkić, Ćosić, Dujaković, Vojnović, Brtan, Subić, Vranješ, Mehanović.

Kraj prvog poluvremena na Grbavici. Rezultat poslije 45 minuta glasi 1:1. Željo je poveo golom Boje u 15. minuti, izjednačio je Milović u 33.

39. minut: Dobra prilika za Zeca nakon greške Hadžanovića. Napadač Plavih šutirao je pored gola.

37. minut: Hadžić brani šut Boje glavom.

33. minut: GOOOL! Milović pogađa za izjednačenje poslije odličnog centaršuta Čurjurić. Mladi Muftić je bio nemoćan.

26. minut: Dobar pas Bekrića ka Gasalu, no mladi fudbaler Plavih bio je u nedozvoljenoj poziciji.

22. minut: Prvi korner za ekipu Olimpika na današnjem susretu.

16. minut: GOOOL! Željezničar vodi 1:0, Bojo je bio na pravom mjestu poslije gužve u kaznenom prostoru i loptu pospremio u mrežu Vukova.

13. minut: Hadžić uz manju nesigurnost brani šut Boje.

8. minut: Hadžić loptu izbacuje u korner poslije dobro šuta Bekrića. Lopta je na putu ka golu gostiju pogodila živi zid, no golman Olimpika je bio oprezan.

4. minut: Prvi korner za domaći sastav na utakmici... Opasna situacija pred golom Olimpika, Horić otklanja opasnost.

1. minut: Počeo je meč na Grbaici, Željo je prvi krenuo s centra.

Kraj utakmice na Tušnju, Tuzla City je zasluženo slavio s 2:0.

90. minut: Tri minute sudijske nadoknade.

83. minut: Ramić šutira glavom preko gola.

79. minut: Najbolja šansa Radnika na utakmici. Fejzić brani šut Motike.

75. minut: Džafić glavom šutira preko gola.

71. minut: Dvostruka izmjena Musemića. Ramić i Džafić mijenjaju Badjija i Mišića.

70. minut: Žuti karton za Barišića zbog kojeg će propustiti naredni duel protiv Olimpika.

65. minut: GOOOL! Lijepa asistencija Nukića za Crnkića, koji postiže svoj peti ovosezonski pogodak.

65. minut: Vušurović je četvrti igrač Radnika sa žutim kartonom.

61. minut: Dvostruka izmjena Jagodića, Đurić i Karić mijenjaju Mekića i Jelića.

61. minut: Dobra prilika za goste, no Fejzić je bio siguran poslije udarca Motike.

53. minut: Mekić šutira, ali dosta neprecizno... Lopta u posljednjih nekoliko minuta nešto više u nogama fudbalera Radnika.

46. minut: Žuti karton za Motiku, treća javna opomena za fudbalera Radnika danas.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, Gogić je zamijenio Milenkovića na samom startu drugog dijela.

15:54 - Trener Željezničara izabrao je početni sastav za duel sa Olimpikom, a očito se popularni Baka odlučio napraviti ozbiljan rez u ekipi.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Stevanović, Miletić, Zec, Vrhovac, Milićević, Veselinović, Bojo, Čeliković, Gasal, Bekrić.

Na klupi Plavih ostali su: Erić, Kosorić, Mujezinović, Juričić, Štilić, Alispahić, Lendrić, Hrelja i Šehić.

OLIMPIK: Hadžić, Milović, Horić, Osmanović, Čurjurić, Isić, Perišić, Gavrić, Hadžanović, Handžić, Šišić.

Kraj prvog poluvremena na Tušnju. Poslije 45 minuta Tuzla City vodi 1:0 golom Mišića iz 29. minute.

45. minut: Jedna minuta sudijske nadoknade.

40. minut: Ponovo Badji prijeti poslije ubacivanja Brkića, ali neprecizno...

39. minut: Bilobrk poslije novog udarca Badjija loptu izbacuje korner.

33. minuti: Lopta u rukama Bilobrka nakon šuta Badjija.

29. minut: GOOOL! Tuzla City vodi poslije gola Mišića koji je lobova Bilobrka.

24. minut: Doffo sa ivice šesnaeterca, poslije proigravanja Nukića, šutirat pored gola.

19. minut: Crnkić je prvi igrač Tuzlaka sa javnom opomenom.

18. minut: Udarac Motike odlazi pored gola Fejzića, gosti su tražili korner, i to s pravo. Šehović je pokazao na gol-aut.

16. minut: Nakon Milenkovića u ekipi Radnika "požutio" je i Šubert.

13. minut: Lopta nešto više u posjedu Tuzlaka koji imaju blagu inicijativu. Crnkić je zaprijetio poslije ubačaja iz kornera, ali neprecizno.

8. minut: Vušurović je pokušao ugroziti Fejzića, lopta završava u bloku domaće odbrane.

6. minut: Milenković je na nedozvoljen način zaustavio Mišića, koji je bio u kontri. Sudija Šehović pokazuje prvi žuti karton na utakmici.

1. minut: Počeo je susret na Tušnju, prvi su s centra krenuli fudbaleri Tuzla Cityja.

14:02 - Husref Musemić i Vlado Jagodić, koji danas debituje na klupi Radnika, već su odredili početne sastave.

TUZLA CITY: Fejzić, Barišić, Crnkić, Brkić, Karjašević, Badji, Mišić, Mehidić, Nukić, Doffo, Morris.

RADNIK: Bilobrk, Simonović, Sušić, Filipović, Mekić, Popara, Milenković, Jelić, Vušurović, Motika, Šubert.