TOK UTAKMICA / Posušje - Zrinjski 0:0, Borac - Radnik 4:3, Željezničar - Sloboda 1:1
Preostala tri susreta sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine igrala su se danas. Mečeve Posušje - Zrinjski (0:0), Borac - Radnik (4:3) i Željezničar - Sloboda (1:1) mogli ste pratiti u tekstualnom prijenosu na našem portalu.
29.08.2021. u 16:20

POSUŠJE: Galić, Šuta, J. Barišić, T. Barišić, L. Begić, Landeka, Krišto, Ilinković, Brekalo, Lauš, Vukoja

ZRINJSKI: Kukić, Barišić, Bašić, Ćorluka, Malekinušić, Bekić, Savić, Jakovljević, Kamenar, Tičinović, Bilbija
__________________________

BORAC: Pavlović, Uzelac, Begića, Ćosić, S. Dujaković, Vojinović, N. Dujaković, Vranješ, Kulašin, Moraitis, Zakarić.

RADNIK: Aljkanović, Nikić, Batar, Sušić, Urošević, Ristanović, Šarić, Tahrić, Marković, Đurić, Pantelić.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Malić, Kosorić, Subašić, Mujezinović, Juričić, Zdunić, Vrhovac, Blažević, Bojo.

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Devedžić, Čivić, Beganović, Maksimović, Predragović, Veselinović, Balić i Mehmedović.

Kraj utakmice na Grbavici! Željezničar - Sloboda 1:1!

90.+6: Dobar pokušaj Bekrića iz slobodnog udarca otišao je pored gola.

90.+2: Osmić je "požutio" zbog starta nad Mekićem.

90. minut: GOOOOOL! Zdunić je pogodio, njegovom udarcu prethodio je dobar šut Bekrića.

86. minut: Utakmica ulazi u sam finiš, gosti fokusirani na odbranu...

79. minut: GOOOOOL! Husejinović je pogodio za vodstvo Slobode.

77. minut: Traljav udarac Subašića sa ivice šesnaesterca odlazi pored gola.

76. minut: Izmjena u redovima Slobode, Husejinović ulazi u igru umjesto Predragovića.

73. minut: Mujezinović je šutirao, ali je Bukvić lako ukrotio njegov udarac.

68. minut: Bender sigurno hvata šut Maksimovića.

67. minut: Dobar šut Crnčevića, lopta odlazi malo iznad prečke...

65. minut: Loptu će u igru vratiti Semir Bukvić, golman Slobode.

64. minut: Izmjena u Slobodi, Veselinovića mijenja Kurtalić.

64. minut: Korner za Plave izborio je Blažević.

61. minut: Loš šut Mekića završio je visoko iznad gola.

59. minut: Izmjena u redovima Željezničara, Beća je zamijenio Boju.

58. minut: Bender je loše izašao na ubačaj iz kornera, a Dženis Beganović je slabo šutirao.

54. minut: Novi žuti karton, ovoga puta za Luku Malića (Željezničar).

53. minut: Mehmedović je četvrti fudbaler Tuzlaka sa žutim kartonom.

52. minut: Peti korner za Slobodu, prvi u nastavku utakmice.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme...

Kraj prvog poluvremena, bez golova u prvih 45 minuta susreta na Grbavici.

45. minut: Dvije odlične prilike za Slobodu u jednom napadu. Bender je prvo odbranio šut Mehmedovića, a odbijenu loptu preko gola Željezničara je poslao Maksimović.

43. minut: Ćivić je treći igrač Slobode sa žutim kartonom.

41. minut: Zdunić je zamijenio povrijeđenog Luku Juričićem.

37. minut: Sada je Miloš Gigović pokazao žuti karton i Devedžiću nakon žestokog duela sa Juričićem, kojem se ukazuje medicinska pomoć.

34. minut: Žuti karton za Balića.

29. minut: Bender sigurno hvata loptu poslije udarca Dženisa Beganovića.

28. minut: Bez većih uzbuđenja na stadionu Grbavica.

16. minut: Još jednom će gosti ubaciti loptu iz kornera. Ćivić je poslije uigrane akcije šutirao pored gola.

15. minut: Drugi korner za Slobodu na večerašnjem susretu.

14. minut: Kakva bomba Mujezinovića, Bukvić je sjajnom paradom spasio eurogol fudbalera Željezničara sa preko 25 metara.

13. minut: U posljednjih nekoliko minuta lopta je nešto više u posjedu Željezničara.

6. minut: Balić je pokuša sa nekih 19-20 metara, Bender nije morao intervenisati.

4. minut: Susret je nastavljen nakon kraćeg prekida zbog ukazivanja ljekarske pomoći Vrhovcu.

3. minut: Udarac Nedima Mekića odlazi pored gola gostiju.

1. minut: Počeo je posljednji susret sedmog kola PLBiH između Željezničara i Slobode.

Elvis Mujić označio je kraj utakmice u Banjoj Luci. Borac je s 4:3 savladao Radnik.

90.+1: GOOOOOL! Radnik je smanjio na 4:3.

90. minut: Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

85. minut: Vušurović nije stigao na šut Vranješa koji je izgledao kao dodavanje, pogodio je samo vanjski dio mreže gola bivšeg kluba.

76. minut: Bez većih uzbuđenja na terenu nakon četvrtog gola Borca.

62. minut: GOOOOOL! Vranješ je bio siguran izvođač najstrožije kazne.

61. minut: Penal za Borac nakon što je lopta u ruku pogodila Pantelića.

57. minut: Žuti karton za Stojana Vranješa.

53. minut: Pokušaj Vranješa Aljkanović vrhovima prstiju skreće u korner.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme susreta u Banjoj Luci.

Kraj prvog poluvremena!

45.+1: GOOOOOL! Za totalni preokret pogodio je Goran Zakarić!

45. minut: Četiri minute sudijske nadoknade.

38. minut: Drugi žuti karton na susret Elvis Mujić je pokazao Bojanu Bataru (Radnik).

36. minut: Prvi žuti karton na utakmici dobio je Nikola Dujaković

35. minut: Pritisak bh. prvaka, Banjalučani kao da već u prvom dijelu žele do totalnog preokreta.

32. minut: GOOOOOL! Stojan Vranješ je anulirao prednost Radnika!

21. minut: GOOOOOL! Đorđe Ćosić smanjuje na 1:2 uz ne baš najbolju intervenciju gostujućeg čuvara mreže.

20. minut: Dobar pokušaj Begića Aljkanović odličnom intervencijom šalje u korner.

13. minut: Bez većih uzbuđenja na terenu Gradskog stadiona u Banjoj Luci.

12. minut: Inače, dvostruki strijelac za Radnik, Bojan Marković, je fudbaler Borca koji igra na posudbi u Radniku, zbog čega i nije slavio golove.

4. minut: U toku je prekid zbog pirotehnike koju su na terenu ubacili navijači Borca.

3. minut: GOOOOOL! Samo što je igra nastavljena Marković je ponovo pogodio mrežu Pavlovića.

2. minut: GOOOOOL! Marković pogađa nakon asistencije Pantelića! Radnik vodi 0:1.

1. minut: Počela je utakmica na Gradskom stadionu u Banjoj Luci, prvi s centra su krenuli gosti iz Semberije.

Kraj susreta u Posušju! Posušje - Zrinjski 0:0.

90.+1: Galić brani šut Zlomislića, Zrinjski pokušava doći do pobjedničkog gola.

90. minut: Pet minuta sudijske nadoknade...

90. minut: Odlično je Bilbija šutirao glavom, ali lopta je prošla pored desne stative Galićevog gola.

87. minut: Sami je finiš utakmice na stadionu Mokri Dolac, rezultat i dalje 0:0.

75. minut: Ništa od gola za Zrinjski, Bilbija je pogodio stativu.

74. minut: Penal za Zrinjski! Serdarušić je igrao rukom, a Kaljanac opravdanopokazao na bijelu tačku.

69. minut: Rezervista Madžid Šošić bio je u prilici za goste iz Mostara.

63. minut: Tomislav Barišić je šutirao, ali je lopta otišla pored gola Zrinjskog.

60. minut: Dobra kontru i dobru priliku za Posušje upropastio je Blagojević lošim driblingom.

58. minut: Korner za Zrinjski, no iz njega se nije izrodilo ništa ozbiljno.

54. minut: Malekinušić je bio u velikoj prilici, Galić mu je odlično odbranio. Kaljanac je nakratko prekinuo susret jer je Bekić ležao na terenu.

50. minut: Crveni karton za Brekala, nakon što je kao posljednji igrač odbrane srušio Tičinovića.

48. minut: Zanimljiva situacija na Mokrom Docu, sudija Kaljanac izblokirao je dobar pokušaj domaćih fudbalera. Lauš je šutirao, a sudija iz Sarajeva se sapleo i pao nakon što ga je pogodila lopta.

46. minut: Dvije promjene u sastavu Zrinjskog, Tešija i Mašić zamijenili su Kamenar i Bašić.

Kraj prvog poluvremena označio je Haris Kaljanac.

45. minut: Minuta sudijske nadoknade igrat će se u Posušju.

45. minut: Brekalo izbacuje ispred Bilbije, bio bi to čisti zicer za gostujućeg kapitena. Ovako je Zrinjski dobio samo korner.

44. minut: Sami je finiš prvog dijela, bez većih uzbuđenja na Mokrom Docu.

32. minut: Haris Kaljanac je prekinuo susret zbog verbalnog duela Jakovljevića i Begića... Sudija iz Sarajeva je javnu opomenu pokazao fudbaleru Širokog. Jakovljević je dobro prošao jer već ima žuti karton.

29. minut: Žuti karton za Riada Šutu (Posušje).

29. minut: Barišić pravovremenim klizećim startom zaustavlja šut Luke Begića.

27. minut: Barišić u posljednji trenutak izbacuje loptu ispred Ilinkovića i tako ispravlja svoju prvobitnu grešku.

26. minut: Posljednje upozorenje Kaljanca za Savića poslije dva vezana faula, za sljedeći bi vrlo lako mogao dobiti žuti karton.

23. minut: Prvi žuti karton karton na utakmici, dobio ga je Slobodan Jakovljević.

12. minut: Silovit udarac Malekinušića, Galić je siguran!

11. minut: Korner za Zrinjski iz kojeg gosti nisu uspjeli napraviti ništa...

6. minut: Izblokiran je pokušaj Nemanje Bilbije, korner za goste.

4. minut: Bilbije šutira glavom preko gola.

1. minut: Počeo je susret na stadionu Mokri Dolac, prvi s centra su krenuli gostujući fudbaleri.

16:33 - Fudbaleri Posušja šest ovosezonski nastupa upisali su po pobjedu i remi te četiri poraza.