PLBiH, 27. kolo
TOK UTAKMICA / Posušje - Leotar 1:0, Velež - Zrinjski 0:1, Sarajevo - Tuzla Cita 1:0
Tri utakmice 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu odigrane su danas.
23.04.2023. u 15:50

Prvi susret nedjeljnog programu na Mokrom docu su igrali Posušje i Leotar, a domaći su slavili sa 1:0.

Od 18 sati na Koševu su snage odmjerili Sarajevo i Tuzla City (1:0), a šlag na tortu bio je gradski derbi u Mostaru između Veleža i Zrinjskog (0:1).

Tekstualni prijenos utakmica 27. kola PLBiH mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________

90. minut: Završen je meč na stadionu Rođeni, gosti su slavili sa 1:0.

90. minut: Finiš je meča na stadionu Rođeni, gosti čuvaju prednost od 1:0.

76. minut: Još jedna sjajna prlika za Rođene. Nakon kornera šutirao je Anđušić, savladan je bio Marića, ali Bilbija sa gol-linije izbija loptu u polje.

67. minut: Još jedna sjajna prilika za domaće. Vehabović je izbacio Haskića, koji iz izgledne pozicije pogađa stativu.

61. minut: Najbolja prilika za Velež. Lauš je šutirao sa 12 metara, ali Marić brani njegov udarac.

47. minut: Na drugoj strani iz prve je šutirao Kiš, ali Bogdanović brani njegov pokušaj.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na stadionu Rođeni.

39. minut: Lauš iz slobodnjaka šutira visoko preko gola Zrinjskog.

25. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Zrinjski vodi! Pogriješila je odbrana domaćih, uslijedila je konfuzija u zadnjoj liniji, na kraju se lopta nakon udarca Kiša od Zeljkovića odbila u mrežu.

18. minut: Stigli su i Ultrasi, navijači Zrinjskog.

13. minut: Velika prilika za goste. Stanić je ubacio sa desne strane, a Ivančić glavom šutira pored gola.

11. minut: Prva ozbiljnija prilika pred golom Zrin jskog. Ubacio je Domić, ali za malo kasni Haskić.

1. minut: Počeo je derbi Velež - Zrinjski.

20:27 sati: Slijedi poslastica za kraj - mostarski derbi između Veleža i Zrinjskog.

90. minut: Završen je meč na Koševu. Koškanje nakon posljednjeg zvižduka, crveni karton dobio je Ziljkić.

86. minut: Sada je i Sarajevo postiglo gol, ali je i on poništen. Pomoćni sudija signalizirao je da je Oliveira bio u ofsajdu, ali su arbitri i ovaj put pogriješili.

74. minut: Gosti su postigli gol, kojeg je Sivac na asistenciju svog pomoćnika Vukašinovića poništio. Nikom nije jasno zašto je Vukašinović podigao zastavicu. Šerbečić je izgubio loptu, Pantelić je uposlio Ivaniadzea koji pogađa za 1:1, ali je nejasno zbog čega je gol poništen!

70. minut: Šerbečić ovaj put blokira udarac Mehmedovića.

68. minut: još jedna dobra prilika za goste. Okliznuo se Musa, imali su Tuzlaci dobru priliku, ali je Šerbečić izblokirao udarac Ivaniadzea.

62. minut: Ćorić je ukrao loptu Čirjaku, ali je na kraju Šerbečić otklonio opasnost ispred gola Sarajeva.

53. minut: Lijepa akcija gostiju, koji su agilniji u nastavku, ali su se na kraju prekombinovali.

50. minut: Nukić je ostao nepomično ležati na travnjaku, odmah je pritrčao sudija Sivac, a potom i medicinski timova obje ekipe. Nukić je nakon ukazivanja pomoć ustao, a navijači su ga pozdravili aplauzom.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na Koševu.

41. minut: Čataković šutira pored gola.

31. minut: Mehmedović je pokušao sa dvadesetak metara, ali Dizdarević brani.

28. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Sarajevo vodi golom Avramovskog. Golman Fejzić je poklonio loptu internacinalcu iz Sjeverne Makedonije koji koristi poklon i pogađa za vodstvo domaćih.

26. minut: Gosti su imali korner, Pantelić je pogodio Čelikovića koji glavom šutira visoko preko gola.

23. minut: Ziljkić je pokušao iz slobodnjaka, ali Karjašević blokira njegov udarac.

19. minut: Sjajno je pokušao Ziljkić, ali brani Fejzić.

12. minut: Gosti prijete nakon kornera, ali je Mehmedović neprecizan. Na drugoj strani pokuša je Musa, no ni on nije bio precizan.

4. minut: Uigrana kombinacija Sarajeva nakon kornera, ali Šukilović otklanja opasnost.

1. minut: Počeo je meč na Koševu.

17:58 sati: Sve je spremno za početak meča Sarajevo - Tuzla City.

90. minut: Kraj u Posušju, domaći su slavili sa 1:0.

90. minut: Dobra prilika za Leotar, ali Handžić kasni na ubacivanje Spajića.

88. minut: Isključen je Đoko Milović, kapiten Leotara.

73. minut: Prilika za Leotar, ali Đoko Milović nije bio precizan.

62. minut: Boban je bio u odličnoj situaciji, mogao je riješiti pitanje pobjednika, alio je golman Leotara odbranio njegov pokušaj.

58. minut: GOOOOLLLLLLLL! Posušje vodi, Milanović je strijelac.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na Mokrom doce, nema golova.

42. minut: Mogao je Boban obradovati domaće navijače, ali je njegov udarac sa desetak metara odbranio Puletić.

38. minut: Opet prijeti Posušje, ali Puletić brani.

31. minut: Na drugoj strani Posušaci traže penal nakon duela Bobana i Milovića, ali je sudija Musić pokazao da se nastavi igrati.

30. minut: Handžić šutira sa 25 metara, ali Lukić uz pomoć prečke spašava Posušje.

20. minut: Prva prilika i za Posušje, ali Puletić brani pokušaj Jovića.

8. minut: Opet prijete gosti, ali je Đuderija u dobroj prilici otišao daleko od gola, pa i ova prilika odlazi u nepovrat.

6. minut: Iza nas je pet minuta igre, a prvi su prijetili gosti iz Trebinja, no nije bilo promjene rezultata. Na ubačaj Čubrila pokušao je Đajić, ali brani golman Posušja.

1. minut: Počeo je meč Posušje - Leotar.

15.50 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobro došli na tekstualni prijenos utakmica 27. kola PLBiH.