Konferencijska liga
TOK UTAKMICA / Dinamo - Željezničar 1:2, Sarajevo - Torpedo 1:1 (2:4)
Fudbaleri Željezničara i Sarajeva odigrali su revanše 1. kola kvalifikacija Konferencijske lige protiv Dinama iz Minska i Torpeda.
20.07.2023. u 17:46

Željezničar je prošao slavivši sa 2:1, dok je Sarajevo ispalo na penale, što je veliki šok za Bordo tim.

ŽELJEZNIČAR: Mulalić, Drina, Kosorić, Cocalić, Galić, Jašarević, Mekić, Rustemović, Biber, Amoah, Krpić.

DINAMO MINSK: Lapukhov, Politevich, Svirepa, Sachivko, Orinho, Rylach, Selyava, Bykov, Bakić, Morozov i Bakhar.

A, evo sastava i sa Koševa.

SARAJEVO: Šahinović, Beganović, Zeljković, Aničić, Duraković, Vrančić, Jelčič Balta, Kyeremeh, Varešanović, Ziljkić, Oliveira.

TORPEDO: Kjajić, Monteiro, Sandokhadze, Madaria, Shergelasvhili, Kobuladze, Gigauri, Akbari, Bugridze, Arabidze, Pantsulaia.

_________________

120. minut: Caballero pogađa za 2:4 i prolaz Torpeda! Veliki šok za Bordo tim!

120. minut: Beganoviću brani Kljajić, ostaje 2:3.

120. minut: Kobuladze za 2:3.

120. minut: Avramovski vraća stvari na početak - 2:2.

120. minut: Gruzijci vode 1:2.

120. minut: Čataković je izjednačio na 1:1.

120. minut: Shergelasvhili pogađa za 0:1.

120. minut: Kljajić brani udarac Ikića!

120. minut: Kraj produžetaka, drama je na vrhuncu, gledat ćemo penale.

116. minut: Čataković mlako šutira, golman Torpeda bez problema brani.

113. minut: Kyeremeh je promašio još jedan zicer!

111. minut: Tražili su igrači Sarajeva penal, ali ništa od toga.

108. minut: Avramovski šutira pored gola.

106. minut: Počeo je drugi produžetak.

105. minut: Vrančić zbog povrede neće moći nastaviti meč.

95. minut: Kyeremeh šutira pored gola.

91. minut: Sarajevo je tražilo penal nakon pada Čatakovića, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

22:59 sati: Jedan dio navijača skandirao je "Uprava napolje", a onda su uslijedili zvižduci ostatka navijača...

22:55 sati: Kraj na Koševu, gledat ćemo produžetke!

91. minut: GOL! Torpedo je izjednačio! Giguri je pogodio glavom nakon ubačaja sa lijeve strane. Koševo je utihnulo!

90. minut:Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade.

73. minut: Kljajić brani udarac Oliveire.

67. minut: Vrančić pogađa prečku.

64. minut: Velika prilika za goste, ali zeljković spašava Bordo tim.

59. minut: Jelić-Balta se odlučio na udarac iz velike udaljenosti, ali lopta ide pored gola.

52. minut: Sandhokadze u posljednji trenutak izbacuje loptu ispred Oliveire.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, sretno Bordo-bijeli.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme.

45. minut: Nadaraia sa 20-ak metara šutira pored gola.

45. minut: Kyeremeh glavom šutira pored gola.

40. minut: Nesportski potez Pantsulaia koji je dobio žuti karton jer je udario Šahinovića.

36. minut: Dobra prilika za Sarajevo, ali Ziljkić iz slobodnjaka šutira visoko preko gola.

23. minut: Navijači Sarajeva skandiraju ime Vedrana Puljića, navijača koji je ubijen u Širokom Brijegu.

12. minut: GOOOOOLLLLLLL! Sarajevo vodi, Ziljkić je pogodio.

9. minut: Još jedna prilika za goste, ali opet brani Šahinović.

5. minut: Još jedna prilika za goste, ali sada Šahinović spašava tim sa Koševa.

4. minut: Prijete gosti nakon kornera, ali odbrana Sarajeva je otklonila opasnost.

1. minut: Počeo je meč na Koševu, sretno Bordo-bijeli!

21 sat: Minuta šutnje za Vahidina Musemića, legendu FK Sarajevo, koji je nedavno preminuo.

90. minut: Kraj u Bakuu, Željo je slavio sa 2:1 i izborio prolaz u 2. kolo kvalifikacija UEFA Konferencijske lige. Čestitke Želji, selimo na Koševo.

90. minut: Velika prilika za Želju, ali udarac Amoaha ide pored gola.

88. minut: Mulalić brani udarac Sedku.

78. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! Željo opet vodi! Fenomenalna akcija, Krpić pocijepao mrežu. Amoah je proigrao Jašarevića, a ovaj povratnom loptom pronašao Krpića koji je zakucao loptu u mrežu.

71. minut: Velika prilika za Dinamo, ali brani Mulalić udarac Bakića.

63. minut: GOL! Sedko je pogodio za 1:1.

61. minut: Penal za Dinamo! Mulalić je bio neoprezan i bez potrebe je "nokautirao" protivničkog igrača, a sudija Očenaš pokazao je na bijelu tačku i uz to, žuti karton golmanu Želje.

51. minut: Velika prilika za Želju, Amoah je išao jedan na jedan sa golmanom Dinama, ali je šutirao direktno u njega,

51. minut: Lijepa akcija Dinama, ali Bakhar opet mlako šutira, pa Mulalić brani njegov udarac.

49. minut: Sada je Bakhar slabo šutirao.

47. minut: Svirepa je šutirao, ali je njegov udraac izblokiran.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Bakuu.

45. minut: Poluvrijeme u Bakuu, Željo vodi od 44. minute.

44. minut: GOOOOOOOLLLLLLLLL! Željo vodi u Bakuu! Na ubacivanje Jašarevića Sachivko je loptu skrenuo u mrežu svoga tima.

43. minut: Konačno mogu odahnuti odbrambeni igrači Želje.

41. minut: I Amoah je sada dobio žuti karton.

40. minut: Pritisak Dinama.

35. minut: Nakon četvrtog kornera prijeti Željo, ali je golman Dinama bez problema otklonio opasnost.

33. minut: Novi korner za Plave.

30. minut: Požutio je i Amar Drina.

28. minut: Lijepa akcija Plavih, ali Rustemović nije bio precizan, šutirao je preko gola.

22. minut: Na povredu se žali Željin stoper Edin Cocalić... Umjesto njega ušao je Dubačkić.

19. minut: Dobra prilika za Dinamo, ali je Bykov loše šutirao.

18. minut: Loš ubačaj iz slobodnjaka, golman Mulalić je pokupio loptu bez problema.

17. minut: Poigravao se Rustemović, izgubio loptu u opasnoj zoni i onda faulirao Bakića zbog čega je dobio žuti karton.

15. minut: Galić je ubacio sa desne strane, a Politevich ispred Krpića izbija loptu u korner.

7. minut: Bez većih uzbuđenja u Bakuu.

1. minut: Željo je zaprijetio odmah na startu i izborio korner, ali je odbrana Dinama otklonila opasnost.

1. minut: Počeo je meč Dinamo - Željezničar, sretno Plavi!

18:59 sati: Meč u Bakuu igra se bez prisustva publike.

18.45 sati: Dobro došli na tekstuelni prijenos utakmica Dinamo Minsk - Željezničar i Sarajevo - Torpedo.