Pala odluka
Srbija i Mađarska izborile EURO, Crna Gora "pala" za minutu, glavobolja za Banjalučane
Fudbalske reprezentacije Mađarske i Srbije plasirale su se na Evropsko prvenstvo 2024. godine u Njemačkoj.
19.11.2023. u 16:52

Odluka u grupi G o putniku na EURO pala je u posljednjem kolu. Srbija je uspjela ostati neporažena protiv Bugarske (2:2), dok je Crna Gora nes(p)retno izgubila u Budimpešti (1:3).

Srbija je povela u 17. minuti, ali su Bugari u nastavku prekrenuli golovima Ruseva (59) i Despodova (69). Ipak, Babić u 82. minuti pogađa za 2:2 i olakšanje za sve navijače Srbije. Istina, zbog rezultata iz Budimpešte na EP bi se plasirali i sa porazom...

Crnogorci su poveli protiv Mađara u 36. minuti, ali su onda "pali" za samo jednu minutu. Szoboszlai je pogađao u 67. i 68. minuti za veliko slavlje domaćih i potvrdu prvog mjesta u grupi. Trijumf je potvrdio Nagy u sudijskoj nadoknadi.

Iz Budimpešte su stigle loše vijesti za banjalučki Borac, jer je golman Mijatović u 58. minuti zbog povrede morao napustiti teren.