Pet golova na stadionu Rođeni
Široki Brijeg slavio u Mostaru: Velež ispao iz Kupa BiH
Autor: Faktor
14.03.2024. u 17:53
Široki Brijeg posljednji je polufinalista Kupa Bosne i Hercegovine. Širokobriježani su u revanšu četvrtfinala na stadionu Rođeni savladali Velež rezultatom 3:2 i sa ukupnih 5:3 prošli dalje.
Široki je poveo u uvodu meča. U 15. minuti lijepu akciju pogotkom je krunisao Chinedu.
U narednom napadu Velež je mogao izjednačiti, ali je Guliashvili loše reagirao poslije dubinske lopte Hrkača.
Suljić je u 19. minuti glavom s pet metara šutirao direktno u Bendera.
Novi šok za Velež uslijedio je u 21. minuti. Vodstvo Širokog Brijega uduplao je Kpan. Domaći su izgubili posjed na centru, Marin je poslao loptu s lijeve na desnu stranu, Šturm je slabo reagovao i otišao u prazno, a brzonogi Kpan sam izašao pred gol i rutinski realizirao priliku.
Rođeni su uspjeli smanjiti u 33. minuti. Guliashvili je efektno pogodio iz slobodnog udarca.
Mogao je Ćavar vratiti Širokom dva gola prednosti u 34. minuti, ali je njegov šut sa sedam-osam metara otišao pored stative.
Velež je izjednačio u 41. minuti. Drugi gol na meču postigao je Guliashvili.
Početkom drugog poluvremena Rođeni su mogli do preokreta, ali je prečka bila saveznik Širokobriježana nakon što je glavom pokušao Haskić.
Mostarski tim je u 75. minuti ostao s igračem manje poslije isključenja Domića.
U 90. miunuti dosuđen je penal za goste, a precizan je bio Lukić.