Liga prvaka
Sevilla ostala bez evropskog proljeća, remi PSV-a i Arsenala
U terminu od 18:45 odigrana su dva duela šestog kola grupne faze Lige prvaka (grupa B).
12.12.2023. u 20:52

Arsenal i PSV Eindhoven izborili su plasman u osminu finala, Lens će evropski put nastaviti u šesnaestini finala Evropske lige, dok je Sevilla ostala bez evropskog proljeća.

Lens i Sevilla imali su direktan obračun za treće mjesto u grupi, koje vodi u nokaut fazu Evropske lige.

Španskom timu je trebala pobjeda, ali je na kraju doživio poraz. Przemyslaw Frankowski doveo je Lens u vodstvo u 63. minuti, a Sergio Ramos na isti je način 16 minuta kasnije izjednačio na 1:1. Ipak, Angelo Fulgini u 96. minuti zabio je za 2:1 i slavlje Francuza.

U drugoj utakmici, koja nije imala veliku rezultatsku važnost, PSV i Arsenal odigrali su 1:1.

Eddie Nketiah zabio je za vodstvo Arsenala u 42. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Yorbe Vertessen u 50. minuti.

I prije ovog meča Arsenal je izborio prvo, a PSV drugo mjesto u grupi.