Šest golova i pobjeda Zrinjskog na Tušnju
Fudbaleri Zrinjskog slavili su protiv Tuzla Cityja u zaostalom meču drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine i stigli do 12. boda i pete pozicije na tabeli.
27.09.2023. u 16:50

Prvak BiH je u golijadi na Tušnju trijumfovao rezultatom 4:2.

Jedini pogodak u prvom dijelu postigao je Ćuže u 25. minuti.

Tuzla City je poravnao u 48. minuti kada je Jakovljević poslije centaršuta s lijeve strane zatresao vlastitu mrežu.

U 66. minuti Zrinjski je ponovo poveo. Lijepu akciju gostiju i ubačaj Tičinovića s desne strane pogotkom je krunisao Bilbija.

Pet minuta poslije bilo je 3:1. Ovoga puta strijelac je bio Ramić, asisten Ćuže. Za Ramića je ovo bio prvjenac u dresu Zrinjskog.

Novu neizvjesnost na Tušnju donio je Pantelić pogotkom u 73. minuti smanjivši na 3:2.

Ipak, Zrinjski u 79. minuti golom Kiša rješava pitanje pobjednika. Drugu asistenciju ubilježio je Ćuže.

Tuzla City je ostao na 11. mjestu sa šest osvojenih bodova, a ovo je timu Milenka Bošnjakovića bio treći vezani poraz.

Od 18.30 sati zaostalu utakmicu prvog kola na Pecari igraju Široki Brijeg i Borac.