Sastali se juniori
Sarajevo na Grbavici razbilo Želju u malom gradskom derbiju
Mali gradski derbi odigrali su juniori Željezničara i Sarajeva, a ubjedljivu pobjedu slavili su gosti sa Koševa.
28.10.2023. u 15:05

VEZANI TEKST - Edin Ćurić o optužbama da treneri Želje uzimaju novac: Zamolio bih sve roditelje koji imaju dokaze...

Sarajevo je u 12. kolu na Grbavici razbilo izabranike Fadila Žerića sa 6:1.

Domaći su poveli u 24. minuti golom Dženana Šabića, a onda je uslijedio potop Plavih.

Faruk Bezdrob je u 30. minuti izjednačio, a dvije minute kasnije Aleksa Popović pogađa za 1:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča na terenu je postojao samo jedan tim - Sarajevo. Seid Pramenković u 52. minuti pogađa za 1:3, a do kraja meča u strijelce su se upisali i Nidal Čelik (65), Dino Turković (74) i Harun Pločo (77).

Sarajevo je zadržalo lidersku poziciju sa 31 bodom, a Željezničar i Velež na drugoj i trećoj poziciji imaju po 22 boda.