DFB Pokal
Prvjenac Danija Olma obilježio Leipzigovu eliminaciju, "petarda" Fortune
Fudbaleri Eintrachta i Fortune nastavit će takmičenje u DFB Pokalu nakon što su u večerašnjim mečevima osmine finala savladali Leipzig, odnosno Kaiserlautern.
04.02.2020. u 20:43

Tim iz Frankfurta je pred domaćim navijačima s 3:1 bio bolji od RB Leipziga, a jedini pogodak za goste postigao je donedavni fudbaler zagrebačkog Dinama Dani Olmo.

Domaći su poveli u 17. minuti kada je Silva bio siguran realizator najstrožije kazne.

S minimalnom prednošću domaćin je otišao na poluvrijeme, no poslije šest minuta igre u nastavku bilo je 2:0. Strijelac je bio Kostić.

Olmo je prvjenac u dresu novog kluba proslavio u 69. minuti, kada je gostima vratio nadu, no drugi pogodak Kostića iz pete minute sudijske nadoknade zapečatio je sudbinu gostiju.

Golove s utakmice Eintracht Frankfurt - RB Leipzig pogledajte OVDJE.

U drugom susretu Fortuna je kreirala totalni preokret. Nakon što je tim iz Dusseldorfa gubio s 2:1 poslije prvih 45 minuta, u nastavku je postigao četiri gola i tako sasvim zasluženo izborio plasman u četvrtfinale.